Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Dünya Bisiklet Gününde Eğitimlere Başlıyor

Dünya Bisiklet Gününde Eğitimlere Başlıyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

2024 devri eğitimleri, 3 Haziran Dünya Bisiklet Gününde başlıyor. Derslere katılmak isteyen İstanbullular, bisikletokulu.isbike.istanbul adresinden müracaatlarını yapabilir. 

Çevreci ulaşım aracı bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak emeliyle başlatılan üç dönem içinde yaklaşık 14 bin şahsa fiyatsız eğitim vererek bisiklet kullanmayı öğreten “İsbike Bisiklet Okulu” 2024 döneminde da binlerce İstanbulluyu bisikletle tanıştıracak.

SÜRÜŞ TEKNİĞİ VE GÜVENLİĞİ ÖĞRETİLİYOR

Yenikapı ve Maltepe Orhangazi Kent Parkı’nda açılan İsbike Bisiklet Okulu’nda 7’den 70’e her yaş kümesinden binlerce kişi, uzman bisiklet eğitmenleri tarafından verilen 4 saatlik eğitimle; bisiklet kullanmanın inceliklerini, kurallarını ve trafikte inançlı halde nasıl seyahat yapabileceklerini öğrenecek.

 “İsbike Bisiklet Okulu” projesinin “Yeşil İstanbul” gayesiyle başlatılan dönüşüme büyük katkı sunduğunu açıklayan İSPARK Genel Müdürü Ali Arzuman, “ Her yaş kümesinden İstanbulluya  İsbike Bisiklet Okulu’nda verdiğimiz fiyatsız eğitimlerle kent içinde bisikletli ulaşımın yaygınlaşmasına dayanak oluyoruz” dedi.

3 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

İsbike Bisiklet Okulu’nda” tecrübeli eğitmenler eşliğinde 3 Haziran’da başlayacak eğitimlere 7-12 yaş ortası çocuklar, 12-16 yaş ortası gençler ve 18 -70 yaş ortası yetişkinler katılabiliyor. 

Maltepe Orhangazi Kent Parkı’nda ve Yenikapı Bisiklet Evi’nde verilecek eğitimlere katılmak isteyenler, bisikletokulu.isbike.istanbul   adresinden müracaatlarını basitçe yapabiliyorlar. Randevu oluşturdukları tarihte teorik ve uygulamalı olmak üzere dört saat süren eğitimin akabinde iştirak evraklarını alarak bisiklet sürmeye başlıyorlar.

Sürdürülebilir etraf dostu projenin mimarı İSPARK; çocukları, gençleri ve yaşlıları sağlıklı yaşama pedal çevirmeye davet ediyor. Çocukluk hasreti olanlar, iki teker korkusu bulunanlar, bisikletle okula ve işe gitmek isteyenler, denedim fakat öğrenemedim diyenler bu okulda bisikletli hayata merhaba diyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir