Ducati Lenovo işbirliği 2024 MotoGP Dünya Şampiyonası için devam ediyor: Heyecan başlıyor, iş birliği inovasyona güç veriyor

Bir MotoGP dönemi daha başlamak üzere ve Ducati Lenovo Kadrosu rakiplerine meydan okumaya hazırlanıyor. Ducati Corse’nin İtalya’da düzenlenen “Şampiyonlar Pistte” etkinliğinde Lenovo, 2024 şampiyonluğu için çabasında kadroya takviye olacak teknoloji eser kümesinin ayrıntılarını açıkladı.

2018’den bu yana Ducati Corse’nin Teknoloji İş Ortağı olan Lenovo, Ducati ekibine bilgileri harekete geçirilebilir bilgilere dönüştürmek, karmaşık simülasyonlar yapmak ve saniyeler içinde stratejik kararlar vermek için en son teknolojileri sağlıyor.

Lenovo Akıllı Aygıtlar Kümesi Lideri Luca Rossi, bahisle ilgili şunları söyledi: “2023 döneminde hem teknoloji, hem de pist performansında gelişim gösteren Francesco Bagnaia’nın üst üste ikinci defa MotoGP Riders Dünya Şampiyonası’nı garantilemesinin akabinde, Ducati Corse ile yeni bir MotoGP Şampiyonasına başlayacak olmak heyecan verici. Kuşkusuz, gayret güç olacak ve gelişmiş performans çıtasını daha da yükseltmek için yenilikçi teknoloji ve hizmetlerimizi kullanarak takımla çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. Emel yalnızca şampiyonluk için uğraş etmek değil, birebir vakitte pist için geliştirilen teknik imkanları, örneğin, Ducati’nin sokak motosikletleri eser kümesinin bir modülü olarak herkesin erişimine sunmak”.

MotoGP’nin teknoloji odaklı dünyasında teknolojiyi, bilgileri anlamak ve stratejik kararlar vermek için kullanma kabiliyeti her zamankinden daha kıymetli. Her hafta sonu yarışında Ducati Corse, pistte yarışan ve her biri yaklaşık 50 sensörlü sekiz Ducati Desmosedici GP motosikletinden toplam 100 GB bilgi topluyor. Pist içi data tahlilini daha da geliştirme maksadı kapsamında Ducati Lenovo Team’in garajına 2024 sezonunda Lenovo ThinkAgile hiper yakınlaştırılmış altyapısı (HCI) kullanıma sunulacak. Lenovo’nun güçlü ve esnek platformu, Lenovo ThinkSystem SE350 uç nokta sunucuları sayesinde takımın çok sayıda datayı süratlice tahlil etmesini sağlarken, en şiddetli ortamlarda dahi mobilite ve güvenilirliği artıracak. Yapay zeka için optimize edilen bu altyapı, Ducati’nin yarış motosikletlerinin performansını, güvenilirliğini ve güvenliğini artırmak için kullanılan derin öğrenme ve makine öğrenmesi araçlarına güç verirken, motosiklet sensörleri ve pistlerinden toplanan dataları tahlil ederek bu bilgileri şoförlerin duyularıyla karşılaştıracak.

Böylesine kritik bir misyon ortamında, çok çeşitli Lenovo iş istasyonları, bilgisayarlar, tabletler ve monitörler, genel merkezden piste kadar her seviyede misyonlu şahıslara güç vererek operasyonları, işbirliğini ve data tahlilini ileri taşıyor. Ducati Lenovo Grubu, 2024 döneminden itibaren yenilikçi bir tahlili hayata geçirerek Lenovo ThinkStation P360 Ultra iş istasyonunun takviyesiyle pistte taban etütleri gerçekleştirecek. Ducati Corse mühendisleri, GP hafta sonunun başında pist boyunca ilerleyerek Kadroya pistin gerçeğe mümkün olduğunca yakın bir dijital kopyasını sunan çok çeşitli eylemsizlik sensörleri ve optik sensörlere sahip bir otonom sürüş robotu geliştirdi.

Ducati Motor Holding CEO’su Claudio Domenicali ise şunları söyledi: “2024 MotoGP döneminin start almasını heyecan içinde bekliyoruz. Fevkalâde bir yılın akabinde kendimizi tekrar test etmek için sabırsızlanıyoruz. Bu yıl da yanımızda olan Lenovo, kadronun resmi isminin bir kesimi olmasının yanı sıra, birlikte kıymetli bir ilerleme sağlayarak pistte kayda bedel sonuçlar elde ettiğimiz değerli bir teknoloji ortağı. Ducati ve Lenovo, her vakit daha yüksek muvaffakiyetleri amaçlayarak daima yeni ve tezli amaçlar belirlememizi sağlayan, birbirine benzeri bir anlayışla hareket ediyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*