Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Dijital dönüşümü benimsemeyen şirketlerin yüzde 35’i 10 yıl içinde iflas edecek

Dijital dönüşümü benimsemeyen şirketlerin yüzde 35’i 10 yıl içinde iflas edecek

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Yetersiz güvenlik tedbirleri sebebiyle siber saldırganların maksat alanına giren üreticilerin, yüksek güvenliğe duyduğu muhtaçlığı artıyor. Birçok üreticinin dijital dönüşüm teşebbüslerini benimsemede geride kaldığını gösteren Deloitte Insights raporu, bu dönüşümü benimsemeyen şirketlerin yüzde 35’inin gelecekteki 10 yıl içinde iflas edeceğini yahut değerli ölçüde değişeceğini ortaya koyuyor. Üreticilerin operasyonel süreçlerine dahil etmesi gereken bulut depolama hizmetleri, üreticilerin performansını artırmasına imkan tanıyor. Siber müdafaa alanında global bir başkan olan Acronis, bulut depolama uygulamaları ile üretim süreçlerinin güzelleştirilmesine dair 4 adımı paylaşıyor. 

 Dijital sistemlerin ve data hacminin daima artmasıyla üreticiler kritik bilgilerini korumak için güçlü stratejilere gereksinim duyuyor. Deloitte Insights raporu, birçok üreticinin dijital dönüşüm teşebbüslerini benimsemede geride kaldığını gösteriyor. Rapor, bu dönüşümü benimsemeyen şirketlerin yüzde 35’inin gelecekteki 10 yıl içinde iflas edeceğini yahut değerli ölçüde değişeceğini ortaya koyuyor. Üretim tesisinin ağında sayısız data ve aygıt bulunduğundan güvenliğin sağlanması daha güç bir hale geliyor. Bu sebeple üreticiler tüm süreçlerini otomatikleştirme gereksinimiyle teknolojiye yöneliyor. Endüstriyel Objelerin İnterneti (IIoT) ve bulut tabanlı üretim üzere yenilikçi teknolojik uygulamalar daha erişilebilir olduğu takdirde siber güvenlik riskleri en az düzeye iniyor. Siber muhafazaya entegre yaklaşımın bir kesimi olarak bilgileri buluta taşımak; çeviklik, daha düşük maliyet, varlıklara daha fazla erişim ve gelişmiş iş birliği üzere kıymetli avantajlar sağlıyor. Siber müdafaa alanında global bir başkan olan Acronis, bulut depolama uygulamaları ile üretim süreçlerinin güzelleştirilmesine dair 4 adımı paylaşıyor.

1. Data erişilebilirliği ve iş birliği sağlayın. Bulut depolama, her pozisyondaki yetkili çalışanın datalara kolaylıkla erişmesine imkan tanıyor. Bu adım üreticilerin gruplar ortasında, harici ortaklar ve tedarikçilerle iş birliğini kolaylaştırmasını sağlıyor. Paydaşların datalara inançlı bir halde erişip paylaşabilmesi daha verimli karar alma süreçlerini teşvik ederek gerçek vakitli iş birliğini mümkün kılıyor.

2. Data analitiği ve içgörüler elde edin. Bulut bilgi depolama, üreticilerin operasyonel süreçlerinde gelişmiş bilgi analitiğinden yararlanmalarına imkan tanıyor. Üreticiler, birden fazla kaynaktan gelen bilgileri entegre ederek ve analitik formda uygulayarak üretim süreçleri, kalite denetim ve tedarik zinciri idaresi hakkında pahalı içgörüler elde ediyor. Bu içgörüler modellerin, anormalliklerin ve güzelleştirilecek alanların belirlenmesine yardımcı olarak optimize edilmiş üretim, azaltılmış aksama müddetleri ve gelişmiş genel verimliliği sağlıyor.

3. Endüstriyel Objelerin İnterneti (Iıot) Uygulamasını Entegre EdinIIoT, gerçek vakitli bilgi toplamak için üretim ortamı boyunca aygıtları, sensörleri ve ekipmanı birbirine bağlamayı içeriyor. Bulut depolama, bu bilgileri toplamak, depolamak ve tahlil etmek için merkezi bir platform sağlayarak üreticilerin ekipman performansını izlemesine, meseleleri tespit etmesine ve bakım muhtaçlıklarını iddia etmesine imkan tanıyor. Bu sayede beklenmeyen arıza müddetlerinin önlenmesi, ekipman çalışma müddetinin artırılması ve genel operasyonel verimliliğin uygunlaştırılması sağlanıyor.

 4. Makine Tahsili ve İddiaya Dayalı Analitik Modellerini Uygulayın: Bulut bilgi depolama ve sürece gücü, makine tahsili algoritmaları ve kestirime dayalı analitik modelleri uygulamak isteyen üreticiler için kıymetli bir rol oynuyor. Üreticiler, bulutta depolanan büyük data kümeleri üzerinde makine tahsili modelleri eğiterek, üretim süreçlerini ve kaynak tahsisini optimize eden kalite denetim algoritmaları, talep iddia modelleri ve başka uygulamaları geliştiriyor. Bu teknolojiler proaktif karar vermeyi mümkün kılarak az maliyetle eser kalitesini güzelleştiriyor ve müşteri memnuniyetini artırıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir