Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Digiturk – BAU iş birliğiyle medya ve yayıncılık eğitimi beIN AKADEMİ’yle başlıyor

Digiturk – BAU iş birliğiyle medya ve yayıncılık eğitimi beIN AKADEMİ’yle başlıyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Geleceğin medya ve yayıncılık profesyonelleri beIN AKADEMİ’de yetişecek.

Türkiye’nin başkan spor ve cümbüş platformu Digiturk, medya dalına nitelikli çalışan kazandırmak için hayata geçirdiği beIN AKADEMİ programını bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi’yle düzenlenecek.

beIN AKADEMİ’nin 2024 programı imza merasimi, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş yerleşkesinde Digiturk Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Grup Başkanı Erem Demircan, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Tunç Bozbura ile Bahçeşehir Üniversitesi Bağlantı Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Suher’in iştirakiyle gerçekleşti. Türkiye’de medya dalının geleceğini desteklemek maksadıyla 2018 yılında beIN AKADEMİ teşebbüsünü başlatan beIN MEDIA GROUP, 2024 programı için Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte altı farklı kurs düzenleyecek.   

Başvurular sonrasında yapılan kıymetlendirme ile seçilecek öğrenciler; Ses, Kamera ve Işık, Vision Mixer ve Playout Sunucusu Operatörü, Yayın Sürekliliği İdaresi ve MCR, Görüntü Düzenleme ve Motion Grafik olmak üzere toplam altı kurstan birine kayıt yaptırarak medya ve yayıncılık kesimine birinci adımlarını atacaklar.

Erem Demircan: “Hem Yapay Zekaya Hem de Beşere Yatırım Yapıyoruz”

İmza merasiminde konuşan Digiturk Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Grup Başkanı Erem Demircan şunları söyledi:

“Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük spor ve cümbüş platformlarından biri olarak, dünyadaki trendleri yakından takip ederek hem beşere hem de yapay zekâya yatırım yapıyoruz. Digiturk’ün beIN MEDIA GROUP tarafından satın alındığı günden bu yana teknoloji ve içeriğe yapılan yatırımlarla Digiturk, tüm küresel platformların ülkemize geldiği bir devirde spor abone tabanını %80, toplam abone tabanını ise %50 oranında büyüttü. Tüm bu büyüme ise kurum bünyesinde düzgün eğitimli çalışan muhtaçlığını doğurdu. Bu muhtaçlık sonucunda ise beIN AKADEMİ fikri ortaya çıktı. 2019 yılında yapılan projenin birinci etabına katılan ve eğitimini tamamlayan 20 öğrenciden  4 arkadaşımız, Digiturk’te bizimle çalışmaya başladı. Projenin 6 modülden oluşan ikinci basamağını bugün Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden Bahçeşehir Üniversitesi ile bir arada duyurmaktan büyük memnuniyet duyuyor, Pandemi sonrası süreçte genişletme kararı aldığımız projemize katkılarından ötürü Bahçeşehir Üniversitesi’ne bir sefer daha teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

Prof. Dr. Tunç Bozbura: “Öncü Projelere İmza Atıyoruz”

Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Tunç Bozbura yaptığı konuşmada beIN MEDIA GROUP ile yapılan iş birliğinin alanda profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Topluma yarar sağlamak hedefiyle uzun yıllardır birbirinden pahalı ve öncü projelere imza attıklarını belirten Bozbura şunları söyledi: 

“BAUSEM, BAU İletişim Fakültesi ve beIN MEDIA GROUP olarak dala nitelikli iş gücü yetiştirmek maksadıyla fark yaratacak bir program oluşturduk. ‘Sahadan Stüdyoya, Sporun Her Alanında Uzmanlar Yetiştiriyoruz’ sloganıyla yola çıktığımız bu program, sporun geniş ve çeşitli yelpazesinde profesyonelleşmeyi amaçlayan pahalı iştirakçilerimizin yolunu aydınlatmak için tasarlandı. Spor, yalnızca fizikî bir aktiflik değil, birebir vakitte irtibat, medya, idare ve birçok farklı alanda meslek fırsatları sunan dinamik bir bölümdür. Bu program, iştirakçilerimize bu fırsatları keşfetme ve kendi yeteneklerini en yeterli formda geliştirme imkanı sunmayı hedefliyor.”

Kemal Suher: “Teori ve Pratik Harmanlanacak”

BAU İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Suher, Digiturk ve beIN MEDIA GROUP’un Bahçeşehir Üniversitesi’nin eğitim partnerliğiyle hayata geçirdiği beIN AKADEMİ, medya kesiminde uzmanlaşmak isteyen öğrencilere eşsiz bir fırsat sunduğunu söyledi. Suher, “Üniversite-endüstri iş birliğinin en hoş örneklerinden biri olan beIN AKADEMİ, teori ve pratiği harmanlayarak spor medyasına sağlam adımlarla giriş yapmak isteyen gençlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Medya dünyasında yetişmiş eleman yetiştirmek için kapılarını açıyor.  BAU İletişim Fakültesi ve BAUSEM (Bahçeşehir Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi) iş birliğiyle sunulan çeşitli sertifika programları kapsamında, spor medyasına ilgi duyan herkes adım atabilecek”dedi.

12 haftalık güçlü eğitim modeli 

Mayıs ayında başlaması planlanan altı kurs, 18 saat teori ve 20 saat pratik çalışma olmak üzere toplam 12 hafta sürecek. Bahçeşehir Üniversitesi’nin konut sahipliği yapacağı programlarda, hem Digiturk hem de Türk medya dalından tecrübeli profesyonellerin yanı sıra üniversite öğretim vazifelileri de ders verecek. Programa ek olarak, iştirakçiler Digiturk’ün stüdyolarında uygulamalı eğitim alma fırsatını da yakalayacak ve bölümdeki en son teknolojiye erişebilecekler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir