Dardanel’den ciroda %93 favök’de%165 artış

DARDANEL’DEN  CİRODA %93 

FAVÖK’DE %165 ARTIŞ

 

Dardanel 2023 yılının birinci dokuz ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna nazaran Dardanel,
3. Çeyrek sonu itibariyle cirosunu geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 93 oranında artırarak 3,7 milyar TL’ye çıkardı.
 FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) sayısı ise %165 artarak 591 milyon TL olurken, 2023 yılı dokuz aylık periyotta ihracat sayısı 20 milyon dolara ulaştı. Dardanel yıl sonunda bu sayının 35 milyon doları aşmasını bekliyor. 

Dardanel’in 2023 yılı birinci dokuz ayı finansal sonuçlarını değerlendiren Dardanel Kurucusu ve İdare Heyeti Lideri Niyazi Önen, “Tam 39 yıldır bölümdeki güçlü liderliğimizi koruyoruz. Yatırımlarımızın ve imza attığımız yenilikçi çalışmalarımızın meyvelerini alıyor, her kategoride muvaffakiyet grafiğimizi yükseltmeye devam ediyoruz. İstikrarlı büyümemizi ihracat sayıları ile destekliyoruz, 3. Çeyrekte ihracat sayımız 20 milyon dolara ulaştı. Dardanel teminatıyla lezzetli ve sağlıklı eserlerimizi çok daha geniş coğrafyalara ulaştırma maksadıyla Ar-Ge, inovasyon ve yeni üretim sınırlarına yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Tıpkı vakitte markalı ve katma bedeli yüksek üretimle de yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ederek farklı kategorilerde geliştirdiğimiz inovatif eserlerimizi yeni tüketici kümeleriyle buluşturacağız. Türkiye’nin balık ve deniz eserleri uzmanı olarak çıktığımız yolda, yurtdışı yatırımlarımız ve ihracattaki büyümemizle artık dünyanın en büyük deniz eserleri üreticilerinden biri olma yolunda ilerliyoruz. 2023’ü bölümümüz ve kurulduğumuz coğrafya için bedel üretmeye devam ederek başarılarla tamamlayacağımıza inanıyorum.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*