Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Danone Türkiye’ye Üst Düzey Atama

Danone Türkiye’ye Üst Düzey Atama

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Dünyada 100 yılı aşkın, Türkiye’de ise 40 yıla yakın müddettir mümkün olan en fazla sayıda beşere besin yoluyla sıhhat ulaştırma misyonuyla hayatın her evresinde tüketicileriyle buluşan Danone, üst seviye bir atamaya imza attı. Verda Duysak, Nisan 2024 prestijiyle Danone Türkiye’nin faaliyet gösterdiği 3 farklı kategoride, 20’ye yakın yerli ve küresel markadan sorumlu Yürütme Kurulu Üyesi ve CMO’su oldu.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme kısmından mezun olan Verda Duysak, 1996 yılında başladığı profesyonel mesleği boyunca konut hijyeninden besine farklı kesimlerde liderlik konumlarında bulundu.  Kariyerinin birinci yıllarında çok uluslu şirketlerde çeşitli pazarlama rolleri üstlenen Duysak, Henkel’de Marka Müdürü ve ardından Perfetti Van Melle’de Pazarlama Müdürü olarak görev aldıktan sonra 2007 yılı prestijiyle Yıldız Holding’te Besin Kümesi Küresel Pazarlama Müdürü pozisyonunda çalışmaya başladı. 2011’de Yıldız Holding’te Pazarlama Yöneticisi rolüyle üç farklı kategorinin yöneticiliğinin yanı sıra, şirketin Dijital Dönüşüm Lideri olarak stratejik bir sorumluluk üstlendi. 2019-2022 yılları arasında Pazarlama Grup Başkanı şapkasıyla; Kerevitaş, Besler, Marsa, Konut Dışı Tüketim ve İhracat iş ünitelerinin pazarlama ve marka stratejileri ile operasyon süreçlerini yönetti. Yıldız Holding’te ortalarında yağ, mutfak eserleri, dondurulmuş besin, işlevsel besin da bulunan geniş bir portföyün yurtiçi ve yurtdışındaki B2B ve B2C Pazarlama operasyonlarına liderlik eden Duysak, 2022’den bu yana ise Yıldız Holding Pazarlama Lider Yardımcılığı misyonunu sürdürüyordu. 

Verda Duysak, pazarlama, marka stratejisi ve idaresi alanlarındaki varlıklı tecrübesi ile Danone Türkiye’nin Sütlü ve Bitkisel Bazlı Eserler, Su & İçecek ve Anne-Bebek Beslenmesi kategorilerindeki yenilikçi eser portföyünün pazarlama, pozisyonlandırma ve büyüme stratejilerine taraf verecek.

Sektörün önde gelen kuruluşlarında da kritik sorumluluklar üstlenen Verda Duysak, Reklam Verenler Derneği (RVD), İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB) ve Televizyon İzleme Araştırma Komitesi (TİAK) yönetim kurulu üyesi olmasının yanı sıra, İdare Heyetinde Bayan Derneği’nin de üçüncü devir mentisidir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir