Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. “Çorlu Halk Ekmek” Büfeleri Açılıyor

“Çorlu Halk Ekmek” Büfeleri Açılıyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle projelendirilerek hazırlıkları tamamlanan “Çorlu Halk Ekmek” büfeleri 2 Mayıs 2023 Salı günü hizmet vermeye başlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Çorlu Belediye Lideri Ahmet Sarıkurt ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği Lideri Haşim Yiğit tarafından imzalanan protokolün akabinde üretim süreçleri tamamlanan “Çorlu Halk Ekmek” büfeleri birinci etapta 3 farklı adreste hizmete girecek.

“İlk Olarak  Üç Adet Halk Ekmek Büfesi Hizmete Girecek”

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Lideri Ahmet Sarıkurt, “İlk etapta üç Çorlu Halk Ekmek büfesinin açılışını 2 Mayıs 2023 Salı günü yapmış olacağız. Altyapı, elektrik, su üzere irtibat ve abonelik süreçlerinin belediyemiz tarafından tamamlanmasıyla birlikte büfelerimizin sayısını artıracağız.

“Büfeler Haftanın 6 Günü Hizmet Verecek”

Çorlu’da faaliyet gösteren fırıncı esnafımızın üreteceği ekmeklerin satışa sunulacağı Çorlu Halk Ekmek büfeleri; Hatip Mahallesi’nde Mimar Sinan Caddesi üzerinde inşaat çalışmaları devam eden Çorlu Spor Salonu yanında, Hıdırağa Mahallesi’nde Fatih Caddesi üzerinde Borsa Meydanı’nda ve Cemaliye Mahallesi Eski Çerkezköy 1. Sokak Silahtarağa Muhtarlığı yanında hizmet vermeye başlayacak. İlerleyen vakitlerde üretim çalışmaları tamamlanacak olan büfelerimizi de Kazımiye, Alipaşa ve Havuzlar mahallelerimizde hizmete sunmuş olacağız.

“Ekmekler 200 Gram Olacak”

Çorlu Halk Ekmek büfeleri haftanın 6 günü,  pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi 08.00-10.00 ve 14.00-16.00 saatleri ortası açık kalacak. Pazar günleri ve resmî tatillerde ise kapalı olacak. Büfelerde satışa sunulacak olan ekmeklerin gramajı 200 gram olarak belirlenirken, Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği üyelerince üretilecek ekmeklerin satışı birebir gün içinde yapılacak. Çorlu Halk Ekmek satış büfeleri öteki niyetle kullanılamayacak, büfelerde halk ekmek dışında diğer bir eser satılamayacak ve diğer bir şahsa devredilemeyecek.

Vatandaşlarımızın en temel gereksinimlerinden biri olan ekmek muhtaçlığının karşılanması için hayata geçirdiğimiz Çorlu Halk Ekmek projemizin iyi olmasını diliyor, gerçeklemesine katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir