Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Corendon Airlines 2024 ilk çeyrek trafik sonuçlarını açıkladı

Corendon Airlines 2024 ilk çeyrek trafik sonuçlarını açıkladı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Her yıl milyonlarca Avrupalı turisti en tanınan tatil destinasyonlarına taşıyan Corendon Airlines, 2024 yaz dönemine süratli başladı. 

Avrupa’nın birçok ülkesinden başta Türkiye olmak üzere, İspanya, Yunanistan, Fas ve Mısır’daki turistik ve etnik destinasyonlara 3 milyonun üzerinde koltuk kapasitesi sunan Corendon Airlines, 2024 yılının birinci çeyrek trafik sonuçlarını paylaştı. 

Açıklanan trafik datalarına nazaran Corendon Airlines’in mart ayında sunduğu koltuk sayısı evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran yaklaşık yüzde 37 oranında artış gösterirken, birinci çeyrek kümülatif datalarında artış evvelki seneye nazaran yüzde 14 olarak gerçekleşti. Doluluk oranı ise 2024 yılının ocak ayında yüzde 66, şubat ayında yüzde 78, mart ayında ise yüzde 79 olarak gerçekleşti. Doluluk oranlarındaki artışa bağlı olarak konuk sayısı da yükselişe geçti. 2024 yılı Mart ayındaki konuk sayısı, bir evvelki yılın birebir devrine nazaran yüzde 25’in üzerine artış gösterdi.

2024 yaz döneminde yeni sunulan sınırlar dikkat çekiyor

Uçuş ağını daima geliştirmeye ve daha fazla noktadan direkt uçuş sunmaya odaklanan Corendon Airlines, bu dönem da yeni açtığı çizgilerle dikkat çekiyor. Başarılı havayolu 2024 yaz döneminde Budapeşte ve Ljubljana’dan Antalya’ya, Londra ve Manchester’dan ise Yunanistan’ın Girit adasına direkt uçuşlar sunuyor.

Corendon Airlines Ticaret Yöneticisi Mine Aslan: “Uçuş noktalarımızı ve uçuş programımızı geliştirmeye değer veriyoruz”

Yılın birinci çeyrek datalarından şad olduklarını belirten Corendon Airlines Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mine Aslan; “Geçtiğimiz sene yaz dönemi turizm dalının beklentilerine uygun formda gerçekleşti. Yaz 2024 döneminde da çabucak hemen benzeri bir talep öngörüyoruz. Bu nedenle süratli bir büyüme yerine geçtiğimiz dönem ile yakın bir kapasite planlamasına gittik, planlamamızda ve operasyonlarımızda esnek ve temkinli davrandık. Ana kaynak pazarımız olan Almanya’nın 20 meydanından direkt uçuş sunuyoruz. Daha erişilebilir olmak ve daha konforlu uçuşlar sunabilmek ismine her sene uçuş noktalarımızı ve uçuş programımızı geliştirmeye ehemmiyet veriyoruz.” dedi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir