Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Continental İklim Değişikliğinin Azaltılmasına Katkılarıyla A Notunu Aldı

Continental İklim Değişikliğinin Azaltılmasına Katkılarıyla A Notunu Aldı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, iklim değişikliğinin azaltılması tarafında üstlendiği öncü rolü nedeniyle kar maksadı gütmeyen, milletlerarası bir sivil toplum kuruluşu olan Karbon Saydamlık Projesi’nden (CDP) en yüksek notu aldı. Continental iklim değişikliği konusunda şeffaflığı ve gösterdiği performansı ile birinci defa bu yıl A listesinde yer alarak iklim değişikliğinin azaltılması alanında A notunu alan az sayıdaki şirketten biri oldu.

Lider bir teknoloji şirketi olarak, şeffaflık ve global iklim değişikliğinin azaltılmasına etkin katkıda bulunmak konusunda kararlı olduklarını söyleyen Continental İnsan Bağları Ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ariane Reinhart, şunları söyledi: “CDP’nin verdiği bu not, kararlılığımızın altını çizdiği üzere bu tarafta aldığımız önlemlerin aktif bir halde uygulandığını da gösteriyor. Bu muvaffakiyet, sürdürülebilir bir geleceğe hakikat yenilikçi tahliller üretmemiz için büyük bir motivasyon kaynağı.”

Continental Küme Etraf ve İklim Koruma Başkanı Thomas Sewald, “CDP’den aldığımız A notu, Paris Muahedesi’nin 1.5°C maksadına katkıda bulunmak için yanlışsız maksat ve önlemleri belirlediğimizi resmi olarak kanıtlıyor. İklim değişikliği büyük bir sorun, Continental olarak biz de tahlilin bir parçasıyız” dedi.

Büyük şirketlerin karbon salınımları hakkında onlardan bilgi toplamak ve bu bilgilerin sonuçlarını paylaşmak için 2000 yılında İngiltere’de kurulan CDP, her yıl şirketlerin iklim bilgilerini yatırımcılar ismine kıymetlendirerek A ile D- aralığında bir not veriyor. CDP sıralamasının sonuçları, yatırımcıların karar vermelerine değerli bir destek teşkil ediyor. CDP, geçen yıl yaklaşık 136 trilyon dolar fiyatında yönetilen varlığa sahip 740’tan fazla finans kuruluşunu ve yaklaşık 23 bin şirketi çevresel datalarını açıklamaya davet etti.

12 yıldır bu en kıymetli etraf sıralamasında yer alan Continental, geçen yıl iklim değişikliğinin azaltılması alanında A- notunu almıştı. 2020 yılsonundan bu yana Continental üretim tesisleri büsbütün yenilenebilir elektrikle çalışıyor. Şirket, 2040 yılına kadar üretimde, 2050 yılı sonuna kadar tüm kıymet zincirinde karbon-nötr olmayı hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir