Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Çocuk Gelişimi Destek Programı ile ailelere destek

Çocuk Gelişimi Destek Programı ile ailelere destek

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Nilüfer Belediyesi, çocukların, doğumdan yetişkinlik devrine kadarki süreçte karşılaşabilecekleri sorunların tahlili için,  Çocuk Gelişimi Takviye Programı ile ailelerin yanında.

Sağlıklı kuşaklar yetiştirmek için destekleyici  projeler hayata geçiren Nilüfer Belediyesi, Çocuk Gelişimi Dayanak Programını hayata geçirdi. Nilüfer Belediyesi Toplumsal Takviye Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Fethiye Bayan ve Çocuk Akademisi’nde gerçekleştirilen programda çocukların gelişimsel ve psikososyal sorunlarına tahlil üretiliyor.

Program kapsamında, erken doğum, lisan gelişiminde dayanak, davranış sorunları, tuvalet eğitim süreci, emzik alışkanlığı, kardeş kıskançlığı, hiperaktivite ve dürtüsellik, sevilen birinin vefatı ya da hastalığı, özgüven ve toplumsal maharet, bağlanma ve ayrılma sorunları, öğrenme zahmeti yaşayanlar, çocukluk kaygıları, oyun ve oyuncak seçimi, verimli ders çalışamama, yemek yeme bozukluğu üzere durumlar yaşayan çocuklar ile ilgili çalışmalar yapılıyor.

Gelişim periyotlarına ait muhtaçlıkları tespit edilen çocuklara ve ailelere eğitsel dayanak de veriliyor. Psikometrik testler yapılan çocukların gelişimine dönük öz bakım, lisan gelişimi, bilişsel gelişim, toplumsal duygusal gelişim ve motor gelişimi konusunda programlar uygulanıyor. Süreç boyunca çocuk ve aile ile de nizamlı görüşmeler gerçekleşiyor. Gerekli görülen durumlarda da uzmanlara yönlendiriliyorlar.

Nilüfer’de ikamet edenlerin faydalanabildiği programa katılmak isteyen aileler, Nilüfer Belediyesi’ne başvurarak, hizmet alabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir