Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. CK Enerji çalışanları, İstanbul Yarı Maratonu’nda kanserle mücadele için koştu

CK Enerji çalışanları, İstanbul Yarı Maratonu’nda kanserle mücadele için koştu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

CK Güç çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Gücü Koşu Takımı” bu yılki İstanbul Yarı Maratonu’nda, “Enerjimiz Düzgünlük İçin” mottosuyla Kansersiz Hayat Derneği faydasına koştu. 30 şahıstan oluşan CK Güç koşu grubu, kanser ile gayret edenlere takviye olmak ve bu mevzuda farkındalık yaratmak için parkurdaydı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu, 28 Nisan Pazar günü büyük bir iştirak ile gerçekleştirildi. Bu yıl da maratonda yer alan CK Güç çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Gücü Koşu Takımı”, Kansersiz Hayat Derneği aracılığıyla çaba eden ailelere takviye olmak için koştu. 

CK Güç Kümesi olarak toplumsal sorumluluk projeleri içinde yer almaya büyük kıymet verdiklerini belirten CK Güç Kurumsal İrtibat Yöneticisi Burcu Cankurtaran, “Toplumsal bahislere dikkat çekmek için bize büyük fırsat sunan İstanbul Yarı Maratonu’nda yer almaya ehemmiyet veriyoruz. Bu yıl 30 şahıstan oluşan koşu kadromuzla Kansersiz Hayat Derneği ile birlikte maratonda yer alarak kanserle çaba eden ailelere umut olmak için koştuk. Takım arkadaşlarımız 10 km boyunca adımlarını güzellik için attılar. Koşu tamamlansa da bağış kampanyaları 13 Mayıs’a kadar devam ediyor. Spor aracılığıyla sivil toplumun gelişimine takviye olmak, farkındalık oluşturmaya katkı sağlayabilmek memnunluk verici” değerlendirmesinde bulundu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir