Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Çiğli Belediyesi Türkçe Okuma Yazma Kursu Sona Erdi

Çiğli Belediyesi Türkçe Okuma Yazma Kursu Sona Erdi

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen ve dört ay süren Türkçe Okuma Yazma Kursu sona erdi. İran, Rusya, Cezayir ve Azerbaycan asıllı 15 kişi ve yaşları 27 ile 70 ortasında değişen 9 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kursu muvaffakiyetle tamamladı. Kursiyerler, Çiğli Belediyesi Atilla İlhan Salonu’nda düzenlenen merasimle sertifikalarını aldı.

Kursiyerlerden göz dolduran performans

Yabancı asıllı kursiyerler, sertifika takdiminin akabinde düzenlenen dinleti etkinliğinde söyledikleri Türkçe şiirler, müzikler ve İzmir Marşı ile göz doldurdu. Merasim sonunda tüm kursiyerlere Türkçe okuma kitapları armağan edildi.

Yeni devir kayıtları sürüyor

Eylül ayında başlayacak olan yeni devir Okuma Yazma Kurs kayıtları devam ediyor. Kursa katılmak isteyen Türk ve yabancı asıllı vatandaşlar Çiğli Belediyesi Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Bayan Ömür Merkezi’nde bulunan Meslek Ofisi’nden kayıt yaptırabilecek.

Başkan Yıldız: “Toplumsal ahenk sağlanıyor”

Yabancı asıllı vatandaşların Türkçeyi öğrenmelerinin toplumsal ahenk açısından kıymetli olduğuna vurgu yapan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “Dünyanın birçok ülkesinden gelerek İzmir’e ve ilçemize yerleşen bireylerin Türkçeyi ve kültürümüzü öğrenmek istemesini değerli buluyorum. Çiğli Belediyesi olarak, bu sürece mahallî manada katkı sağlamak ismine Türkçe Okuma Yazma Kursu düzenledik. Açtığımız kurs ile birçok yabancı asıllı kursiyerin lisanımızı öğrenmesine vesile olduk. Yabancı asıllı kursiyerlerin yanı sıra çeşitli sebeplerle okuma yazma öğrenme bahtı elde edememiş vatandaşlarımız da kursumuzu muvaffakiyetle tamamladı. Her birini tek tek kutluyorum. Kurslarımız önümüzdeki periyotlarda de sürecek. Okuma yazma öğrenmek isteyen herkesin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir