Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Cem Çamlı EY-Parthenon Türkiye Şirket Ortağı olarak atandı

Cem Çamlı EY-Parthenon Türkiye Şirket Ortağı olarak atandı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Çamlı, EYP bünyesinde güç, doğal kaynaklar, kimya, ulaştırma, lojistik ve perakende dallarındaki strateji danışmanlığı projelerinden sorumlu olacak.

EY (Ernst & Young) çatısı altında yer alan ve 120 ülkede 9.000’den fazla strateji danışmanını bünyesinde barındıran EY-Parthenon (EYP)  Türkiye’de üst idare takımını güçlendirmeye devam ediyor. Firmalara; dizayndan uygulamaya kadar kurumsal strateji, büyüme stratejisi, satın alma stratejisi, pazara giriş stratejsi ve tekrar yapılandırma stratejisi üzere birçok alanda hizmetler sunan ve firmaların uzun vadeli kıymet yaratmasına takviye olan EY Parthenon’un Türkiye ofisine, Cem Çamlı şirket ortağı olarak atandı 

Cem Çamlı, 18 yıllık mesleği boyunca Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu bölgelerindeki kesiminde öncü firmalar için kritik büyüme stratejisi, pazara giriş stratejisi, ticari durum kıymetlendirme, yine yapılandırma, stratejik planlama, dönüşüm programı tasarımı ve uygulama projelerini yönetti. Mayıs ayı prestijiyle da EY-Parthenon Türkiye ofisi gruplarına liderlik etmek üzere EY-Parthenon Türkiye’ye katıldı.

2006 yılında Koç Üniversitesi Sanayi Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği kısımlarından mezun olan Çamlı, mesleğine milletlerarası bir şirkette danışman olarak başladı. Bu müddet içerisinde, kıdemli analist ve kıdemli danışman olarak çalışan Çamlı; İstanbul, Dubai, Abu Dabi, Riyad ve Johannesburg ofislerinde telekom, bankacılık ve emlak dallarında müşteri odaklı dönüşüm projelerini tasarlayıp uyguladı. 

Çamlı, 2012-2017 arasında Türk Telekom CEO Ofis Kısmında Program Koordinatörü olarak mesleğine devam etti ve  şirketin satış, pazarlama ve satın alma entegrasyon projelerini muvaffakiyetle yönetti. 2017-2018 yıllarında Yıldız Holding bünyesindeki Bizim Toptan şirketinde Kıdemli Proje Yöneticisi olarak müşteri idaresi, satın alma, insan kaynağı ve dijital dönüşüm alanlarına odaklanan tekrar yapılandırma programını tasarlayıp uygulamasını yönetti. 

EY-Parthenon Türkiye’ye katılmadan evvel ise 2018-2023 yılları ortasında global bir danışmanlık firmasının İstanbul ofisinde yönetici olarak misyon yapan Cem Çamlı, burada Türkiye ve Avrupa’da faaliyet gösteren güç,doğal kaynaklar, kimya, ulaştırma, lojistik ve perakende kesimlerindeki öncü şirketlere yönelik 50’den fazla strateji ve iş geliştirme projesinin sorumluluğunu üstlenerek birçok muvaffakiyete imza attı. Güç batarya ve depolama, yeşil hidrojen, müşteri içgörüleri, kargo ve lojistik alanları hakkında makaleler ve niyet önderliği çalışmaları yayımladı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir