Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Çankaya Belediyesi istihdam olanaklı meslek eğitimlerine bir yenisini ekliyor

Çankaya Belediyesi istihdam olanaklı meslek eğitimlerine bir yenisini ekliyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

Çankaya Belediyesinin İş ve İstihdam Merkezi farklı dönemlerde açtığı istihdam garantili eğitimlerle işsiz kesimlere iş kapısını açıyor. Toplumsal belediyecilik anlayışı ile işsizliğe çare hedefli hayata geçirdiği İş ve İstihdam Merkezi, iki yeni meslek kursu daha açıyor. Çankaya Belediyesi ve Türkiye Aşçılar Federasyonu arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, teorik ve pratik 356 saat sürecek Kat Hizmetleri ile 144 saat sürecek Bulaşıkhane Görevlisi meslek eğitimleri yapılacak. Eğitimleri başarı ile tamamlayanlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olacak.

ÜCRETSİZ EĞİTİM SONUNDA İSTİHDAM

Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde düzenlenen ücretsiz eğitimlerde, Kat Hizmetleri için 20 kişi, Bulaşıkhane Görevlisi için ise 15 kontenjan ayrıldı. Her iki eğitimin sonunda mesleğin gerektirdiği yeterliliğe sahip olan bu adayların özel sektörde faaliyet gösteren firmalarda istihdamları da sağlanacak. 

BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK

Ücretsiz ve istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılacak adayların şahsen başvuru yapması gerekiyor. Kontenjanla sınırlı 356 saat sürecek Kat Hizmetleri eğitimi için 18-35 yaş arası 20 kişi, 144 saat sürecek Bulaşıkhane Görevlisi eğitimi için 18-40 yaş arası 15 kişi eğitime tabi tutulacak. Başvurular Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi Ziya Gökalp Caddesi No:11 B2 Blok Kat 6’da bulunan adresine yapılacak. Eğitimler ile ilgili, İş ve İstihdam Merkezi’nin (0312) 458 89 00 dahili 3750-3751-3755 numaralı telefonundan bilgi alınabilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir