Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Çankaya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi ile Eğitimini aldı

Çankaya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi ile Eğitimini aldı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
9 0

Çankaya Belediyesinin Arama Kurtarma Grubu, muhtemel afet sırasında neler yapılması gerektiği konusunda AFAD tarafından birinci eğitimini aldı.

 Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) bünyesinde yer alan Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi (AFADEM) eğitmeni Ayşen Yılmaz, Çankaya Belediyesinin Arama Kurtarma Takımına afet öncesi ve sırası ile afet sonrasında yapılması gerekenleri anlattı.

Afet İşleri Müdürlüğü kurarak farkındalık oluşturan Çankaya Belediyesi, AFAD ile işbirliği halinde uzman eğitmenlerin dayanağı ile Çankaya Belediyesi çalışanlarını da mümkün afetlere hazırlıklı hale getiriyor.

AFETE HAZIR TÜRKİYE PROJESİ HER YERDE

AFADEM eğitmeni Ayşen Yılmaz ‘Afete Hazır Türkiye’ projesinin kıymetinden bahsederek muhtemel afetler öncesi yapılması gerekenleri Çankaya Belediyesinin kurmuş olduğu Arama Kurtarma Takımı ile paylaştı. Afete Hazır Türkiye projesi ile bireyden başlayarak toplumun tüm kısmına, afetlerin birinci 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürünü kazandırmanın kıymetine değinen Yılmaz, bireylerin afetlerde hakikat davranış hallerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak için bilgilendirme yapılmasına dikkat çekti.

ÇALIŞANLAR UYGULAMALI EĞİTİM DE ALACAK

Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olan Çankaya Belediyesinin Arama Kurtarma Grubu, teorik bilginin yanı sıra uygulamalı eğitim de alacak. Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı bünyesinde çalışanlara Şubat ayı içerisinde uygulamalı eğitim de verilecek. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir