Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Canik TEKNOFEST’e Gençlerin Odak Noktası Oldu

Canik TEKNOFEST’e Gençlerin Odak Noktası Oldu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi, TEKNOFEST 2023 ‘de gençlerden büyük ilgi görüyor.

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji şenliği TEKNOFEST 2023’de yerini alan Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi, iştirakçiler tarafından tam not aldı. İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen şenlikte farklı ülke ve kentlerden gelen iştirakçiler tarafından ağır bir formda ziyaret edilen Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi stant alanı bilhassa gençlerden büyük ilgi görüyor. Stant alanında oluşturulan atölyelerde, alanında uzman eğitmenler eşliğinde tasarım ve üretim çalışmaları gerçekleştiren gençler, stant alanına kurulan ekrandan 3 boyutlu bir halde Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde bulunan atölye, laboratuvar, uygulama ve keşif alanlarını yakından inceliyor. Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nün beğenileri topladığı şenlikte çocuklar, dünyaca bilinen tarihi zekâ ve strateji oyunlarıyla stant alanında şenliğin tadını doyasıya çıkarıyor.

Hem Tasarlıyor Hem Üretiyorlar

TEKNOFEST 2023’de gençlerin uğrak noktası olan Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi stant alanı iştirakçiler tarafından ağır ilgiyle ziyaret edilmeye devam ediyor. Gençler, stant alanında oluşturulan atölyelerde alanında uzman eğitmenler eşliğinde kendilerine verilen geri dönüşüm gereçlerden tasarım ve üretim çalışmaları gerçekleştiriyor. Gençlerin özgün fikirler ürettiği, hayallerini gerçekleştirdiği ve el maharetlerini geliştirdiği atölye çalışmalarında gençler kendi dizaynlarını yapıp, üretimlerini gerçekleştiriyor. Çalışmaların akabinde gençlere ikramlar veriliyor.

“Milli teknoloji atılımı ile ülkemizin ortaya koyduğu eserler herkesin gözleri önündedir”

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde eğitimlerin devam ettiğini ve Keşif Kampüsü’ne TEKNOFEST 2023’de büyük bir ilgi gösterildiğini söz eden Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, “ Geleceğin bilim insanlarını yetiştirdiğimiz Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkemizin açılışı, 2022 yılında kentimizde düzenlenen TEKNOFEST Karadeniz’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Bu sene Canik Keşif Yerleşkemiz ile birlikte TEKNOFEST 2023’de yerimizi aldık. Canik Keşif Yerleşkemiz atölyeleri, laboratuvarları, keşif alanları ve bünyesinde sunduğu imkânlarla gençlerimiz ve aileler tarafından büyük bir beğeniyle karşılanıyor. Stant alanımızda onlar için alanında uzman eğitmenlerimizle birlikte eğlenirken öğrendikleri tasarım ve üretim çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Canik Keşif Yerleşkemizde T3 Vakfı’nın alanında uzman eğitmenleri eşliğinde eğitimlerimiz özel eğitim müfredatı çerçevesinde devam ediyor. Gençlerimiz ve çocuklarımızı Keşif Yerleşkemizde bilim ve teknoloji ile buluşturuyor, uygulamalı bir biçimde eğitim veriyoruz. Bugün, ulusal teknoloji atağı ile ülkemizin ortaya koyduğu eserler herkesin gözleri önündedir. Ulusal ve özgün teknolojilerin daha da gelişmesi için gençlerimizin yetiştirilmesi hayli elzemdir. Geleceği keşfedecek yerli ve ulusal eserler üretecek, bu bayrağı ileriye taşıyacak kuşakları Allah’ın müsaadesiyle Keşif Yerleşkemizde yetiştireceğiz” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir