Canik Belediyesi’nden Öğrencilere Müjde

Başkan Sandıkçı, “İlçemizde 12. sınıfta eğitim alacak öğrencilerimizin tamamını Çanakkale ile buluşturacağız”

Eğitim, kültür ve tarih alanında örnek projeleri hayata geçirmeye devam eden Canik Belediyesi, ilçede eğitim hayatında devam eden öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri ve tarihi yaşayarak öğrenmeleri için yeni projelere imza atmayı sürdürüyor.  Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı başkanlığında,  Canik Belediye Meclis Üyeleri’nin iştirakiyle gerçekleşen Canik Belediye Meclisi 2023 yılı Haziran ayı devri açılış toplantısında öğrencileri sevindirecek yeni bir müjde geldi. Gündem hususlarının görüşülerek karara bağladığı toplantıda, gündem hususları içerisinde yer alan ve ilçede 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde 12. sınıfta eğitim alacak öğrencilere yönelik düzenlenmesi planlanan ‘Çanakkale ve Çanakkale Şehitlikleri Kültür ve Tarih Gezisi’ teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Alınan karara nazaran Canik Belediyesi, Canik İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde ilçede 12. Sınıfta eğitim alacak olan tüm öğrencileri, vatanın bağımsızlığı için destanlaşan çabaların yaşandığı Çanakkale ile buluşturacak.

 

Öğrenciler Çanakkale’ye Yolcu Edilecek

Canik Belediyesi’nden ilçedeki öğrencilerde sevinç ve heyecan oluşturan yeni proje haberleri arka arda gelmeye devam ediyor. Canik Belediye Meclis toplantısında ilçede devam eden çalışmalar ve planlanan projeler ile ilgili Canik Belediyesi Meclis Üyeleri’ne kıymetli bilgiler aktaran Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı,Canik’te öğrencileri tarihin dönüm noktalarından kabul edilen ve ülkenin bağımsızlığı için şehitlerin destanlaşan çabalar verdiği Çanakkale’yle buluşturmaya devam ettiklerini söz etti. Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edilen proje için tüm belediye meclis üyelerine teşekkür ederek, projeye ait Canik İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’yle proje protokolünün kısa mühlet içerisinde gerçekleştirileceğini söyleyen Lider İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde eğitim hayatına devam eden öğrencilerimizi, milletimizin ülkemizin bağımsızlığı için düşmana karşı can siperane bir halde yurdumuzu savunduğu, her köşesi şehitlerimizin anılarıyla dolu kentimiz Çanakkale ile buluşturmaya devam ediyoruz. Canik İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüz ile gerçekleştireceğimiz protokol kapsamında, İlçemizde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde 12. sınıfta eğitim alacak öğrencilerimizin tamamını Çanakkale ile buluşturacağız.  Öğrencilerimizin Çanakkale ruhunu derinden hissetmelerini ve bu ruhu hayatlarının ilerleyen süreçlerinde kedilerinden sonraki kuşaklara aktarmasını hedeflediğimiz projemizin hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Vatan uğrunda şehadet mertebesine ulaşan tüm şehitlerimizi bir sefer daha rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı’nın Belediye Meclis Üyeleri’ne belediyenin mali durumu hakkında gerçekleştirdiği bilgilendirmenin akabinde meclis toplantısı son buldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*