Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Büyükşehir İtfaiyesinden site sakinlerine eğitim

Büyükşehir İtfaiyesinden site sakinlerine eğitim

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

7 gün 24 saat vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması için misyon yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, vatandaşların bilinçlenmesi için çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda İtfaiye Tedbire ve Eğitim Şube Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen talep üzerine eğitimler veriyor.

YANGIN GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Ünitesi KOBİTEM takımlarınca Gebze ilçesinde bulunan 26 Nisan Emlak Konutları Site sakinlerine yönelik ‘Yangın Güvenliği Eğitimi’ gerçekleştirdi. Eğitimde, Yangın Tedbire, Yangında Yanlışsız Hareket Usulü ile Taşınabilir Yangın Söndürücülerin Kullanımı hakkında pratik bilgiler sunuldu.

ACİL DURUMLARDA 112

Eğitimin son kısmında ise uygulamalı olarak yangın söndürücüler kullanılarak yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Büyükşehir İtfaiyesi tarafından verilen eğitim hizmetleri sayesinde, vatandaşların muhtemel afet ve yangınlara hazır olmaları, ayrıyeten profesyonel müdahale üniteleri gelinceye kadar bu durumlar ile başa çıkabilmeleri hedefleniyor. Acil durumlarda vatandaşlar, tüm acil müdahale ünitelerine 112 Acil Davet Merkezi vasıtası ile ulaşabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir