Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Büyükşehir İtfaiyesinden Ege Profil personeline eğitim

Büyükşehir İtfaiyesinden Ege Profil personeline eğitim

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, endüstriyel tesislerde kurulu bulunan Acil Durum Takımlarına yönelik eğitimlerine devam ediyor. Acil Durum Takımları, muhtemel bir acil durumda, profesyonel müdahale üniteleri olay yerine ulaşıncaya kadar durum ile gayret ediyor. Son olarak Büyükşehir İtfaiyesi tarafından Kartepe’deki Ege Profilin acil durum takımlarına eğitim verildi.

 

ACİL DURUM EKİPLERİ

Vatandaşları, kurum ve kuruluşları eğitmeye ve bilinçlendirmeye devam eden Büyükşehir İtfaiyesi, Kartepe ilçesinde kurulu bulunan Ege Profil tesisi çalışanlarının yer aldığı Acil Durum Takımlarına eğitim verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Tedbire ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Ünitesi (KOBİTEM) işçisi tarafından verilen eğitimler fabrika alanında gerçekleştirildi. Eğitimde; Yanma ve Yangın, Acil Durum Tertibi ve Grup Vazifeleri, Acil Durumda Hareket Stili, Söndürme Hususları ve Teknikleri, Taşınabilir Yangın Söndürücüler, Yangın Hortum Dolapları ve Hidrant Sistemleri başta olmak üzere çeşitli hususlarda bilgi aktarıldı.

 

EĞİTİM SONRASI TATBİKAT

Eğitimin uygulamalı kısmında Hortum Çalışması yapıldı ve akabinde Yangın Söndürücüler ile yangın söndürme faaliyet gerçekleştirildi. Eğitimin sonunda, tüm çalışanların iştiraki ile birlikte Acil Durum Tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta tüm işçi, acil tahliye prosedürleri kapsamında, bulundukları yerleri inançlı bir biçimde boşaltarak toplanma noktalarına gitti. İlkyardım ve söndürme grupları de misyonları gereği senaryoda gerçekleştirilen durumlara müdahale etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir