Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. “Buluşum” platformu sosyal girişimcileri bekliyor

“Buluşum” platformu sosyal girişimcileri bekliyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Boyner Küme, yarar yaratma misyonu ile 2015 yılında kurduğu “Buluşum” platformuyla toplumsal girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Bugüne kadar 16 projeye dayanak sağlayan Buluşum platformu, toplumsal girişimcilerin müracaatlarını bekliyor.

Sürdürülebilirlik, fırsat eşitliği ve toplumsal yarar yaratma odağıyla farklı projeler geliştirmeye odaklanan Boyner Küme, Buluşum platformu ile girişimcileri destekliyor. Girişimcilere sunulan finansal kaynağın yanında, mentorluk takviyesi ve Boyner Küme şirketlerinin bağlantı ağından faydalanmalarına da imkân tanınıyor.

“Buluşum” toplumsal teşebbüslere katkıda bulunuyor

Buluşum CEO’su Cihan Alpay, “Amacımız; ‘benim bir buluşum var’ diyen ya da teşebbüslerini geliştirmek isteyen toplumsal girişimcilere cüret vererek maddi takviye sağlamak. Bugüne kadar 16 farklı toplumsal teşebbüse katkıda bulunduk. Daha fazla toplumsal teşebbüse can suyu olmak için toplumsal teşebbüsleri platformumuza davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Genç toplumsal girişimcileri Buluşum’a davet ediyoruz

Buluşum’un dayanak verdiği projelerin topluma yarar sağlama gayesi olması, hayata geçirilebilir, sürdürülebilir bir iş planı ve gelişim alanına sahip olması üzere kriterlere nazaran seçildiğini hatırlatan Buluşum CEO’su Cihan Alpay, “Girişimcilik seyahatinde yeni toplumsal projelere takviye vermek bize heyecan veriyor. Topluma yarar sağlayan, yaratıcı ve sürdürülebilir projeleri olan proje sahipleri yaptıkları iş planı, projelerinin ayrıntılarını anlatan sunum ve görsel materyalleriyle ‘bulusum.biz’ adresi üzerinden müracaatta bulunabilir. Buluşum takımı, proje müracaatlarını inceleyip Buluşum Müracaat Kurulu’na iletiyor. İstişare Heyeti projeleri inceliyor ve kriterlere uygun projeler maddi olarak destekleniyor, ayrıyeten mentorluk ve Boyner Grup şirketlerinin bağlantı ağından faydalanmalarına da imkân tanınıyor. Toplumsal meselelerin tahlili için yaratıcı fikir yahut teşebbüsünü geliştirmek isteyen genç toplumsal girişimcileri ortamıza davet ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir