BtcTurk yeniden Türkiye Milli Futbol Takımları Ana Sponsoru oldu

Türkiye Futbol Federasyonu, BtcTurk ile olan Bayan ve Erkek Ulusal Gruplar ile eMilli Gruplar ana sponsorluk mutabakatını 4 yıllığına uzattı.

Dünyada ulusal gruplara sponsor olan birinci Bitcoin ve kripto para platformu olan BtcTurk, bu istikametteki atılımını yeniledi. BtcTurk, dört yıl müddetle yeniden Türkiye Ulusal Futbol Takımları ana sponsorluğunu üstlendi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun mesken sahipliğinde Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen sponsorluk mutabakatı lansmanına, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, TFF İdare Heyeti Üyeleri, Erkek A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, Bayan A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası, eMilli Kadrolar Teknik Yöneticisi Tolga Atalay, Bayan ve Erkek A Ulusal Kadro oyuncuları ile eMilli Grup oyuncuları katıldı.

TFF Lideri Büyükekşi: “İş birliğini 4 yıl daha uzatmanın memnunluğunu yaşıyoruz”

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi sponsorluk lansmanında yaptığı konuşmasına Avrupa Şampiyonu olan A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu’nu kutlayarak başlayarak, “Dün akşam bize inanılmaz bir memnunluk yaşatan A Ulusal Bayan Voleybol Ekibimizi en içten biçimde tebrik etmek istiyorum. Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonu oldu. Bizlere büyük bir gurur yaşattılar. Tek tek herkesi kutluyorum. Muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Bugün 2020 yılından bu yana Ulusal Futbol Kadroları ve eMilli Kadromuzun ana sponsoru olan BtcTurk ile yol arkadaşlığımızı 4 yıl daha uzattığımızı duyurmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği üzere; ‘Büyük işler, kıymetli atılımlar; fakat birlikte çalışma ile elde edilebilir.’ Bizim de Futbol Federasyonu olarak büyük amaçlarımız var. Misyona geldiğimiz birinci günden bu yana futbolumuzu daha ileriye taşımak için birçok kıymetli çalışma yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu çalışmaların hedeflediğimiz sonuçları vermesi noktasında en değerli destekçilerimiz ortasında sponsorlarımız yer alıyor. Birinci misyona geldiğimizden bu yana sponsorluk gelirlerimizde kayda paha bir artış sağladık. Bu süreçte kıymetli muahedeler yaptık. Yerli ve küresel markaların takviyesi ile gücümüze güç kattık. 11 yeni sponsorumuzla mukavelelerimizi yenilerken, yeni sponsorluk mutabakatları imzaladık.” dedi.

“BtcTurk ile yenilediğimiz sponsorluk mutabakatının futbolumuza büyük güç ve sinerji katacağına inanıyorum”

BtcTurk’ün, yeniledikleri mutabakat ile Türk futboluna dayanağını büyüterek sürdürmeye devam edeceğinin altını çizen Büyükekşi kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Birçok sefer Federasyon olarak sponsorlarımızı yalnızca bir iş ortağı olarak değil, yol arkadaşı olarak gördüğümüzü lisana getirmiştim. Bize nazaran bu yol arkadaşlığında iki tarafın da kazanması gerekiyor. Biz sponsorlarımızın dayanağıyla hem maddi hem de manevi olarak gücümüze güç katarken, elde ettiğimiz başarılarla sponsorlarımızı gururlandırmak ve markalarına bedel katmak istiyoruz. BtcTurk de Türk futbolunu hak ettiği yere taşıma gayretimizde bizim en kıymetli yol arkadaşlarımızdan biri konumunda… BtcTurk birinci sponsorluk devrimizde futbolumuz için birçok kıymetli projeye imza attı. Ulu Cumhuriyetimizin ve esaslı Federasyonumuzun 100. yılında, ‘Hep dahası var’ diyerek bu sene 10. yılını kutlayan BtcTurk ile yaptığımız iş birliğinin çok pahalı olduğunu düşünüyorum. Futbolumuzda daha fazlasını istiyoruz. Daha büyük ve kalıcı muvaffakiyetler hedefliyoruz. Biz de Futbol Federasyonu olarak futbolumuzda daha fazlasını istiyoruz, daha büyük ve kalıcı muvaffakiyetler hedefliyoruz. Bu manada BtcTurk ile yaptığımız sponsorluk muahedesinin futbolumuza büyük güç ve sinerji katacağına inanıyorum. Bu vesileyle Türkiye’nin küresel piyasadaki güçlü bir markası olan BtcTurk’un 10. yılını kutlarken, birçok başarılı 10 yıllar diliyorum.”

“Erkek A Ulusal Ekibimizin Ermenistan’ı yenerek Euro 2024 amacına emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğine yürekten inanıyorum”

BtcTurk’un de ana sponsoru olduğu Erkek ve Bayan A Milli Takımlarının önümüzdeki günlerde çok kıymetli imtihanlara çıkacaklarını hatırlatan TFF Lideri, “Erkek A Ulusal Kadromuz 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 8 Eylül’de Eskişehir’de Ermenistan ile karşılaşacak. Kümesinde önder durumdaki Ay Yıldızlı ekibimizin birinci maçta mağlup ettiği rakibini Eskişehir’de mağlup etmeyi başararak Euro 2024 amacına emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğine yürekten inanıyorum. Millilerimiz daha sonra kümesinde deplasmanda Hırvatistan, Adana’da Letonya ve yeniden deplasmanda Galler ile oynayacağı maçlarla eleme grubunu tamamlayacak. İnşallah hocamızın uğraşları ve futbolcularımızın hoş oyunuyla emeklerimizin karşılığını alıp kümemizi başkan olarak tamamlayacağız.” diye konuştu.

“Süper Lig’de yer alan kulüplerimizin bayan futboluna büyük kıymet vermesi gerekiyor”

Kadın A Ulusal Kadrosunun da Eylül ayında Uluslar B Ligi’ne yükselmek için gayret edeceği C Ligi’nde birinci maçına çıkacağını hatırlatan Mehmet Büyükekşi, “Millilerimiz 22 Eylül’de deplasmanda Gürcistan ile 26 Eylül’de ise Elazığ’da Litvanya ile oynayacak. Kadın Ulusal Ekibimiz FIFA tarafından Aralık ayında açıklanan dünya sıralamasında Ekim ayından itibaren en fazla puan toplayan ekip oldu. Ve 3 basamak birden yükseldi. Kadın A Ulusal Kadromuzun Uluslar Ligi’ne de Gürcistan maçıyla düzgün bir başlangıç yaparak B Ligi’ne yükselme amacına ulaşacağına inanıyor ve bu yolda teknik heyetimiz ve futbolcularımıza muvaffakiyetler diliyorum. Geçtiğimiz ay Yeni Zelanda ve Avustralya’nın mesken sahipliği yaptığı Bayanlar Dünya Kupası’nı izledik. Dayanılmaz bir şölen yaşandı. Her bir maçı binlerce futbolsever takip ederken taraftar rekorları kırıldı. Turnuvayı yaklaşık 1.8 milyon biletli seyirci izledi. Ben de final maçını yerinde izledim. 80 bin kişinin stadı doldurduğu ortamda İngiltere ve İspanya final oynadı. Biz de Federasyon olarak bayan futbolunu çok önemsiyor ve gelişimi için birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. İnşallah yaptığımız çalışmalar önümüzdeki yıllarda meyvelerini verecek ve dünya sıralamasında daha yeterli noktaya geleceğimize inanıyorum. Fakat başta Üstün Lig’de yer alan kulüplerimizin bayan futboluna büyük ehemmiyet vermesi gerekiyor. Üstün Lig’de yer alan kulüplerimizden şu anda 5-6 adedinin bayan futbol kadrosu varken başkalarının maalesef bayan futbol kadrosu yok. Onların da bu hususta kesinlikle çalışma içerisinde olup bayan futboluna dayanak vermesi gerekiyor. Tıpkı biçimde bilhassa taraftarlarımızın bayan futboluna takviye için tribünleri doldurmaya davet ediyorum. Bayan A Ulusal Ekibimizin 26 Eylül’de Elazığ’da oynayacağı Litvanya maçında tüm Elazığlı hemşerilerimizi, futbolseverleri maçı tribünden izlemeye davet ediyorum.” sözlerini kullandı.

“Kısa vakitte değerli muvaffakiyetler elde eden eMilli Ekibimiz yakın vakitte daha büyük başarılara imza atacaktır”

Kısa geçmişine karşın büyük başarılara imza atan olan eMilli Grubunun da dünyanın en kıymetli kadroları ortasında yer alma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Büyükekşi, “Son olarak FIFAe Nations Cup 2023’te ülkemizi temsil eden eMilli Ekibimiz çok yeterli maçlar çıkardığı turnuvaya son 16 cinsinde şanssız bir halde veda etmek zorunda kaldı. Ancak biz eMilli Takımızın yakın vakitte daha büyük başarılara imza atarak ülkemizi gururlandıracaklarına inanıyoruz.  Bu doğrultuda BtcTurk ile yenilediğimiz sponsorluk muahedesinin hem Bayan ve Erkek Ulusal Gruplarımız hem de eMilli Kadromuz için güzel olmasını diliyor, bu mutabakatın büyük başarılara vesile olmasını temenni ediyorum. Sizlerin huzurunda BtcTurk CEO’su Sayın Özgür Güneri ve tüm takımına teşekkür ediyorum. Buradan Bayan ve Erkek A Ulusal Ekiplerimizin teknik heyet ve futbolcularına önümüzdeki muvaffakiyetler diliyorum.” halinde konuştu.

BtcTurk CEO’su Güneri: “BtcTurk, Türk sporunun en büyük paydaşları arasında”

İmza merasiminde bir konuşma yapan BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ise, muvaffakiyet seyahatlerinde Ulusal Kadroların gücüne güç katmak ve isminde Türk ibaresi bulunan bir şirket olarak ulusal atletlerin büyük maksatlara ulaşmasına takviye vermek istediklerini söz ederek, “Sporun gücü, gençlik gücü ve kitleleri buluşturan sinerjisi, BtcTurk’un DNA’larındaki atılım yüreği ve yenilik anlayışıyla güçlü bir ahenk sağlıyor. Ulusal Kadrolarımıza birinci defa üç yıl evvel pandemi periyodunun güçlü şartlarında dayanak vermeye başladık. O devirden bu yana spora olan katkımızı katlayarak geliştirdik. Bayan ve Erkek Ulusal Futbol ekiplerimizden sonra eMilli Ekibimize, Voleybol Ulusal Kadrolarımıza sörf okullarına ve kış sporlarına sponsor olduk, milletlerarası turnuvalara katılan pek çok atletle iş birlikleri gerçekleştirdik. BtcTurk, bugün spor sponsorluklarıyla Türk sporunun en önde gelen paydaşları ortasında yer alıyor. İki yıl evvel attığımız adımla, dünyada bir ulusal gruba sponsorluk yapan birinci Bitcoin ve kripto para alım satım platformu biçiminde konumlanmıştık. Bu yıl 10. kuruluş yılımızı kutluyoruz. 10. yılımızda artık yalnızca bir Bitcoin ve kripto para alım satım platformu değil, Borsa İstanbul’da pay senedi alım satımına imkân sağlayan, sermaye piyasalarına uzanan, teknoloji geliştiren yeni jenerasyon self servis bir finansal hizmetler kümesi olarak karşınızdayız. Yeni yapımız ve büyüyen hizmet yelpazemizle Türk sporu ve futboluna katkılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu çerçevede hem Bayan ve Erkek Ulusal Futbol Gruplarımızın ve birebir vakitte bizi memleketler arası espor turnuvalarında temsil eden eMilli Kadromuza yine sponsor olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz” dedi.

Kıragası: “Bizleri yeni dünya nizamındaki yeniliklerle tanıştıran BtcTurk muahedesinin güzel olmasını temenni ediyorum”

Kadın A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası da 2020 yılından bu yana Bayan Ulusal Ekibinin yol arkadaşı olan BtcTurk ile tazelenen imzaların sürdürülebilirlik açsından son derece değerli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Son 10 yıldır hayatımızda olan ve dalda isminden kelam ettiren BtcTurk ile yapılacak çok projemiz gidilecek çok deplasmanımız var. 1971 yılından bu güne varlığını bildiğimiz lakin son 3 dönemdir bilinirliğin arttığı bayan futbolu, son vakitlerde BtcTurk’ün kullandığı, ”Biz hem çok eski, hem de çok yeniyiz” söylemi ile örtüşmektedir. Ülkemizde bayan futbolu olarak hem çok eski bir maziye sahibiz hem de ortaya çıkan fırsatlar açısından çok yeniyiz. Son bayanlar Dünya Kupası’nda gördük ki bayan futbol kesimi taraftar, yapılan yatırımlar, ilgi ve fırsatların doğması ile süratle büyüyor. Birinci kere 32 kadronun gayret ettiği, 64 maçın izlendiği, seyirci rekorlarının kırıldığı; grupların fizikî ve taktiksel açıdan hazır bulunuşluklarının en üst düzeyde takip edildiği bir kupa tertibi oldu. Bu yükseliş, artan farkındalık, toplumsal değişim, düzgün rol modeller, eşitlik gayreti ve milletlerarası turnuvaların kalitesi ile daha da ivme kazanacak biçimde yoluna devam ediyor. İspanya – İngiltere final maçını 83,500 kişi stattan izlerken, Avustralya – İngiltere yarı final maçını 11,5 milyon Avustralyalı televizyondan izleyerek ülke rekorunu kırdı ve bu karşılaşma tarihlerindeki en yüksek izlenme rekoruna ulaşan spor yayını oldu. İspanya hem erkeklerde hem de bayanlarda dünya kupasını kazanan ikinci ülke oldu. Son dünya kupası, global spor karşılaşmalarından elde edilen ikinci en yüksek gelir olan 900 milyon dolar ile spor kesiminde ki bakış açılarını değiştirdi. Tüm maçları stadyumlarda yaklaşık 2 milyon taraftar takip etti. Elimizde fırsatlarla dolu bir eser bulunmakta. Bu pahalı eseri belirli mitlere takılı kalmadan, önyargıları bir tarafa bırakıp, değerli eseri vitrine çıkartmalıyız. Yeni dünya tertibinde göründüğünüz kadar varsınız. Bu nedenle yapılacak her adımda proaktif halde bilgi akışını sağlamalıyız. Bayan A Ulusal Kadromuz 22 Eylül’de Gürcistan deplasmanında, Uluslar Liginde birinci resmi maçına çıkacak. 26 Eylül Elazığ Atatürk Stadyumu’nda Litvanya ile karşılaşacak. Bu maçlar ile birlikte en büyük maksadımız B ligine yükselmek ve gidebildiğimiz kadar üstlere bu oyunu taşımak. Bizleri yeni dünya sistemindeki yeniliklerle tanıştıran BtcTurk muahedesinin güzel olmasını temenni ediyorum.”

Kuntz: “Seyircilerimizin bize olan itimadını sürdürmemiz gerekiyor. O yüzden de eleme kümesinden çıkıp Almanya’da da başarılı bir sonuç elde etmek istiyoruz”

Erkek A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, bu sponsorluk muahedesinin hem BtcTurk’e hem de Türk futboluna kazandıracağını belirterek, “ButcTurk’un spora angaje olmasını çok olumlu buluyorum. Bu bizim için de çok yararlı olacak. Bu sponsorluk mutabakatı ile hem Erkek hem Bayan hem de eMilli Kadromuz bir çatı altında toplandı. Hepimizin bir çatı altında olmamız ve bu çatı altında başarılara koşmamızın çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Ben BtcTurk’un Almanya’da da belirli başarılara imza attığını kendi gözlerimle gördüm. Ben Almanya’da eşofmanlarım ile dolaştığımda eşofmanımın üzerinde BtcTurk’ü gördüklerinde  bu nedir diye soruyorlar. Ben de BtcTurk bir kripto alım satım borsası olduğunu söylüyorum. Bilhassa futbolcu arkadaşlarım ‘Demek ki onlarda futbola sponsor oluyorlar. Bravo.’ diyorlar. Kontrat mühletinin 4 yıl olmasını çok etkileyici buluyorum. 4 yıl hem hem BtcTurk tarafına hem de TFF tarafına derin bir itimat olduğunu gösteriyor. Bu inancı de tabi ki desteklemek ve artırmak istiyoruz. Ulusal Kadrolar Sorumlusu Hamit Altıntop ile birlikte A Ulusal Grup’tan genç ve yıldız gruplara kadar bu türlü bir itimat oluşturmak istiyoruz. Artık Kazımcan ve Bertuğ ile 21 Yaş altından A Ulusal Gruba futbolcu taşımış olduk. Onlara bu inancı gösterdik. İnanç derken bizim de seyircilerimizin bize olan inancını sürdürmemiz gerekiyor. O yüzden de eleme kümesinden çıkıp Almanya’da da başarılı bir sonuç elde etmek istiyoruz ki bu itimadı boşa çıkarmayalım. İtimat demişken bahis otomatik olarak Bayan Voleybol Grubuna da geliyor.  Çünkü orada yabancı bir meslektaşım kadronun başında ondan evvel de yıllarca tekrar bir yabancı meslektaşım grup koçuydu. Artık büyük bir muvaffakiyet kazandılar. Hasebiyle yabancı hocalara inanç duyulabilir diye düşünüyorum. Sanırım Necla hocayla birlikte Vargas ailesine şunu sormamız gerekiyor: ‘Vargas’ın futbol oynayan bir kız kardeşi var mı?’ Tahminen erkek kardeşi de vardır. Zira Avrupa şampiyonası için talihimizi yükseltir. Bu doğrultuda Filenin Sultanları’nı tebrik ediyorum. BtcTurk’un armasını göğsümüzde taşımak da bizi memnun ediyor.” tabirlerini kullandı.

Atalay: “Türk futbolunun ve Türk eFutbolunun geleceği parlak ve bu iştirakle daha da parlak olacak”

eMilli Kadrolar Teknik Yöneticisi Tolga Atalay ise Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde Bayan, Erkek A Ulusal ve eMilli Gruplar teknik yöneticileri olarak, Türk futbolu ve eFutbolu daha da büyütmek ve milletlerarası arenada muvaffakiyetler elde etmek için büyük efor sarf ettiklerinin altını çizerek, “Futbol, bir oyunun ötesinde bir tutkudur. Futbol, milletimiz için de büyük bir tutkudur. BtcTurk’ün dayanağıyla, bu tutkuyu daha da büyütmek ve ekosistemimizi milletlerarası alanda daha da yükseltmek istiyoruz. Bu iş birliğinin devam etmesi, yalnızca futbol ve eFutbol için değil, tıpkı vakitte kripto para dünyası için de bir kar olacak. İki alanın bir ortaya gelmesi, strateji, rekabet ve inanç açısından büyük bir fırsat sunuyor. Bugün burada BtcTurk ile yaptığımız iş birliği, futbolun ve Blockchain teknolojisinin ortak bir vizyonun etrafında bir ortaya gelmesini sağlayabilir. Bu teknolojik gelişme, kulüplerimiz, atletlerimiz ve taraftarlarımız için daha fazla teminat, teknolojik gelişme ve gelecekteki projeler için de ilham kaynağı olabilir. BtcTurk’e, bu büyük adımı atmamıza yardımcı oldukları için teşekkür ediyoruz. Sizlerin de dayanağı ve tutkusuyla, bu işbirliğinin başarılı bir biçimde ilerleyeceğine inanıyoruz. Türk futbolunun ve Türk eFutbolunun geleceği parlak ve bu iştirakle daha da parlak olacak.” dedi.

Konuşmaların akabinde TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ve BtcTurk CEO’su Özgür Güneri sponsorluk anlaşmasına dair imzaları attı. Büyükekşi, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’ye 10 numaralı Ulusal Grup forması armağan etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*