Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Brisa’nın Hızlı Bakım Markası Otopratik ve Cenntro Türkiye, Elektrikli Araç Sektöründe Bir İlk Olan İş Birliğine İmza Attı

Brisa’nın Hızlı Bakım Markası Otopratik ve Cenntro Türkiye, Elektrikli Araç Sektöründe Bir İlk Olan İş Birliğine İmza Attı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Türkiye lastik sektörü’nün mobilite önderi Brisa’nın mobilite merkezi olarak konumladığı süratli bakım servis zinciri Otopratik, elektrikli araç üretim ve dağıtımında başkan Cenntro Türkiye ile bir iş birliğine imza attı. Otopratik, iş birliği çerçevesinde Cenntro Türkiye’ye elektrikli araçları için satış noktası olmayan kentlerde araç teslim hizmeti, satış sonrası bakım ve garanti kapsamında olan yahut olmayan tamirat hizmetleri sunacak. Mutabakat birinci etapta 20 Otopratik noktasında başlayacak, akabinde yıl sonuna kadar 20 nokta daha hizmet ağına dahil edilecek. 

Brisa Satış Genel Müdür Yardımcısı Cenk Koçdor, değişen muhtaçlıklar ve müşteri beklentileri doğrultusunda yıllar içinde Otopratik markasına yatırım yaparak kesimde çok güçlü bir oyuncu olarak varlıklarını derinleştirdiklerini belirterek, “Otomotiv dalı önemli bir mobilite dönüşümünden geçiyor. Elektrifikikasyon da bu dönüşümün en büyük adımlarından bir tanesi. Bu kapsamda elektrikli araçlara yönelik mobilite hizmetlerimizi yaygınlaştırıyoruz. Otopratik süratli bakım servis zincirlerimizi de mobilite merkezleri olarak geleceğe hazırlıyoruz. Özel uzmanlık gerektiren elektrikli araçların servis ve bakım hizmetlerine yönelik Otopratik mağazalarımızı hazır hale getiriyoruz. Otopratik teknisyenlerinin hibrit ve elektrikli araçlar konusundaki yetkinliklerini artırmak için kapsamlı bir eğitim programımız var. Öbür yandan yeniden Otopratik noktalarımızda kurduğumuz istasyonlarımızla da elektrikli araçların şarj gereksinimine tahlil sunuyoruz.  Tüm bu mobilite tahlillerimiz ile Otopratik markamız ile dalın kıymetli bir açığı olan elektrikli araçlara yönelik ulaşılabilir servis ağı kuramama sıkıntısına tahlil sunuyoruz. Bu vizyon ile Cenntro Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz muahedemiz bölüme yeni girecek elektrikli araç üreticileri ve tedarikçileri için hayli kıymetli bir örnek teşkil ediyor. Bu muahede  elektrikli araçlar kesiminde uçtan uca hizmet sunulması manasıyla birinci, yapısı itibariyle en kapsamlı hizmetin sunulduğu muahede olma özelliği taşıyor. Lastik bölümünün mobilite önderi Brisa olarak işbirliklerimizin devamı için çalışmaya devam ediyoruz.”diye konuştu.

 

Cenntro Türkiye Genel Müdürü Ümit Karaaslan ise; “Türkiye pazarına giren tüm elektrikli araç üreticileri üzere Cenntro için de satış ve satış sonrası hizmetler pek çok sorumluluğu beraberinde getiriyor. Bu sorumluluklarla birlikte bir elektrikli araç üreticisi olarak bu hizmetlere Türkiye’nin her yerinde, kapsamlı ve muteber bir formda ulaşabilmek ve müşterimize uçtan uca hizmet sunabilmek bizim için büyük ehemmiyet taşıyor. Brisa’nın Otopratik markası ile mutabakatımız sayesinde tüm Türkiye’de sunduğumuz elektrikli araçlarımızın satış ve satış sonrası hizmetlerini kesintisiz yürütebileceğiz. Emeği geçen Brisa ve Cenntro gruplarına teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Lastiğin ötesinde hizmetleri ile lastik kesiminde mobilitenin öncülüğünü üstlenen Brisa’nın, mobilite merkezi olarak konumlandırdığı süratli bakım servis zinciri Otopratik’lerde tüketiciler lastik değişiminden akü değişimine, yağ değişiminden, periyodik bakımlarına kadar araçları ile ilgili bakım hizmetlerini hibrit ve elektrikli araç segmentleri de dahil olmak üzere her marka araç için alabiliyorlar. Tıpkı vakitte Otopratik mağazaları elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasında kritik ehemmiyete sahip olan elektrikli şarj istasyonu hizmetini en yaygın olarak sunan Türkiye’deki birinci süratli bakım servisi zinciri pozisyonunda. Tüm Türkiye’de 97 noktada servis veren Otopratik her geçen gün mağaza sayısına bir yenisini ekliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir