Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Boehringer Ingelheim ve Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLIVET) Veteriner Hekimler Günü’nü Çocuklarla Birlikte Kutladı

Boehringer Ingelheim ve Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLIVET) Veteriner Hekimler Günü’nü Çocuklarla Birlikte Kutladı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Aktiflik ile hayvanların sağlıklı bir ömür sürmelerinde büyük bir role sahip olan veteriner hekimlik mesleğinin ehemmiyetini vurgulamak ve yeni jenerasyonlara bu mesleği tanıtmak hedeflendi. KLİVET Başkanı ve Veteriner Hekim Çağıl Çokcoşkun’un idaresiyle düzenlenen aktiviteye katılan çocuklar hem veteriner hekimlik mesleğinin ayrıntılarını öğrendiler hem de oyuncak kedi-köpekleri tedavi ederek veteriner hekimliği deneyimleme fırsatını buldular.

Boehringer Ingelheim Türkiye, bugün ve jenerasyonlar boyunca insanların ve hayvanların sıhhatini, ömürlerini güzelleştirecek ve dönüştürecek çığır açıcı tedaviler geliştirme misyonu ile faaliyetlerini sürdürüyor. Hayvanların ve insanların ömürlerinin birbirine derin ve karmaşık formlarda bağlı olduğu gerçeği kapsamında şirket, “hayvanlar sağlıklı olduğunda insanların da daha sağlıklı olacağı” şuuruyla çalışmalarını ele alıyor. 

Hayvanların sağlıklı bir ömür sürmelerinde büyük bir role sahip olan veteriner hekimlik mesleğinin ehemmiyetini vurgulamak, yeni jenerasyonlara bu mesleği tanıtmak ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için Boehringer Ingelheim Türkiye, her yıl Nisan ayının son Cumartesi günü kutlanan Veteriner Tabipler Günü’nde çeşitli projelere imza atıyor. Şirket bu yıl, Klinisyen Veteriner Tabipler Derneği (KLIVET) iş birliği ile KidZania’da Veteriner Tabipler Günü’ne özel bir aktiflik gerçekleştirdi. Aktiflik ile, hayvanların ömür kalitesini artırma konusunda epey kıymetli olan veteriner hekimlik mesleğini çocuklara daha fazla sevdirmek ve çocukların hayvanlara olan ilgisini artırmak amaçlandı. 

Aktiviteye katılan çocuklar, KLİVET Başkanı ve Veteriner Hekim Çağıl Çokcoşkun, Veteriner Doktor Selin Arlı ve Veteriner Doktor Umut Köksal’ın idaresinde hem veteriner hekimlik mesleğinin ayrıntılarını öğrendiler hem de oyuncak kedi-köpekleri tedavi ederek veteriner hekimliği deneyimleme fırsatını buldular. Uygulamalı aktiflikte, çocuklar ayrıyeten evcil hayvanların tertipli olarak veteriner doktor ziyaretine götürülmesinin ehemmiyeti, antiparaziterlerin tertipli olarak uygulanarak kaşınmanın ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi ve hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiği ile ilgili bilgiler de öğrendiler. 

Yıl boyunca çocuklar, KidZania içerisinde yer alan Klivet’in önderliğinde Boehringer Ingelheim’in takviyesi ile hayata geçirilmiş olan Klivet Veteriner Kliniği’ni ziyaret ederek veteriner hekimlik mesleğini eğlenceli bir formda öğrenebiliyorlar. 2019 yılında hayata geçirilen alanda, bugüne kadar yaklaşık 150 bin çocuk veteriner doktor olma tecrübesi yaşadı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir