Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bizim Toptan Ev Dışı Tüketim sektöründe açık ara liderliğini ilan etti

Bizim Toptan Ev Dışı Tüketim sektöründe açık ara liderliğini ilan etti

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Bizim Toptan, geçen sene sonunda g2m şirketini devralarak Türkiye’de büyüklüğü 2023 yılında 316 milyar TL’ye ulaşan Konut Dışı Tüketim Bölümünde açık orta önder oldu. Bu pozisyon ANFAŞ 30. Memleketler arası Besin ve İçecek İhtisas Fuarı’nda “Zirvede Biz Varız” sloganıyla vurgulandı.

Türkiye’nin mağaza sayısı bakımından en büyük ve erişilebilirlik açısından en yaygın organize toptan marketi Bizim Toptan, 2023 sonunda 40 yılı aşkın Konut Dışı Tüketim (EDT) bölümü deneyimi olan g2m şirketinin paylarını Yıldız Holding’den devraldı. Bu atağıyla Bizim Toptan, bölüm rakipleriyle ortayı daha da açtı. TÜİK datalarına nazaran 2023 yılında EDT bölümünün cirosu 316 milyar TL’ye ulaşırken ülkemizdeki istihdamın yaklaşık beşte biri EDT dalında yer alıyor. Bizim Toptan, ülke iktisadı ve istihdama katkısı bakımından Türkiye için kritik değere sahip olan bu devasa dalda, g2m birleşmesiyle açık orta önder pozisyona geldi. İki şirket bu pozisyonu katıldıkları ANFAŞ 30. Memleketler arası Besin ve İçecek İhtisas Fuarı’nda “Zirvede Biz Varız” sloganıyla vurguladı ve fuara damga vurdu. 

6-9 Şubat tarihleri ortasında Antalya’da gerçekleştirilen fuarda geniş ve gösterişli stantlarıyla yer alan Bizim Toptan ve g2m, iki şirketin birleşmesiyle daha da zenginleşen eser ve hizmet portföyü ile ulusal ve milletlerarası ziyaretçilerin karşısına çıktı. Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı ve g2m Genel Müdürü Furkan Akiner fuarda ziyaretçilerle bir ortaya gelerek şirketlerin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 

Hüseyin Balcı: “Bizim Toptan ve g2m iş birliği EDT’deki gücümüzü daha da artıracak” 

Bizim Toptan ve g2m olarak güçlerini birleştirerek bölümde sinerji oluşturduklarını belirten Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı, “Bizim Toptan olarak ülkemizin pazar erişimi en yüksek, en fazla işletmeye dokunan, en yaygın organize toptan marketiyiz. Bu pozisyonumuz; 40 yılı geçen EDT kanalı deneyimi sayesinde geniş bir satış ve distribütörlük ağı bulunan g2m’nin bünyemize katılmasıyla daha da güçlendi. Yeni yapılanmayla birlikte EDT kanalında açık orta önder pozisyonundayız. Geniş eser yelpazemizle bu fuarda yer almaktan ve bölüm paydaşlarıyla bir ortaya gelmekten çok memnunuz.” dedi.

 

EDT Kesimi Hakkında: TÜİK datalarına nazaran ülkemizde 2023 yılında EDT dalının toplam cirosu 316 milyar TL olarak gerçekleşmiş olup; EDT bölümü Türkiye’deki toplam istihdamın yüzde 21,2’sini oluşturmakta ve EDT dalındaki işletmelerin cirodaki pazar hissesi ise yüzde 25,3 olarak görünmektedir. Google Haritalarda kayıtlı otel / restoran / kafe – kafeterya / catering ve unlu mamul işletmeleri incelendiğinde etkin 615 Bin EDT noktası bulunmaktadır.

 

g2m’nin devralınması: 

Bizim Toptan’ın g2m’nin paylarını devralmasıyla bir arada iki şirket güçlerini birleştirerek faaliyetlerine daha güçlü formda devam edecek. g2m’nin hukukî kişiliği tıpkı formda korunacak. İki şirketin öz markalı eser portföyü, müşteri erişimi, depolama, tedarik, lojistik kabiliyetlerinin birleşmesi ve g2m’nin distribütörlük ağıyla birlikte Bizim Toptan, EDT kesiminde açık orta önder pozisyonuna geldi.

 

Bizim Toptan Satış Mağazaları hakkında: 

2001 yılında kurulan Bizim Toptan Satış Mağazaları, 71 vilayette 181 mağazasıyla Cash & Carry (Organize Toptan Ticaret) bölümünde mağaza sayısı bakımından en büyük ve erişilebilirlik açısından en yaygın firmadır. Bizim Toptan, müşterilerine tüketici nezdinde bilinirliği yüksek çok-uluslu ve memleketler arası markaların yanı sıra kendi özel markalarının da dahil olduğu yaklaşık 8 bin eserin satışını gerçekleştirmektedir. Dijital yatırımlarıyla altyapısını daima geliştiren ve müşterilerine şahsileştirilmiş hizmetler sunan Bizim Toptan, PROSAF operasyonuyla da mesken dışı tüketim müşterilerine “yerinde teslim” hizmeti sunmaktadır. Halka açık bir şirket olan Bizim Toptan’ın payları Borsa İstanbul’da BIZIM koduyla süreç görmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir