Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Bizim Şahsi Meselemiz: Puma’dan Atakaş Hatayspor’a Büyük Destek

Bizim Şahsi Meselemiz: Puma’dan Atakaş Hatayspor’a Büyük Destek

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

PUMA, spora adil iştiraki engelleyen bütün bariyerlerin ortadan kalktığı, oyuna girmek isteyen herkesin bunu özgürce yapabildiği bir dünya yaratma vizyonunu, bugün Atakaş Hatayspor ile duyurduğu yeni iş birliğiyle bir sefer daha ortaya koydu. 6 Şubat sarsıntısının bölgede açtığı yaraları sporun düzgünleştirici gücüyle sarmayı hedefleyen PUMA, 2023/24 döneminde Atakaş Hatayspor’un resmi forma sponsoru oldu. Mutabakatın imza merasimi, TFF Riva Tesisleri’nde, PUMA Middle East Genel Müdürü Taner Seyis, Atakaş Hatayspor Lider Vekili Aydın Toksöz ve Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel’in iştirakleriyle gerçekleşti.

6 Şubat Kahramanmaraş Depremi’nin birinci günlerinden beri bölgeye yapılan yardım çalışmalarına dayanak veren PUMA, Atakaş Hatayspor ile gerçekleştirdiği bu yeni iş birliğini olağan bir forma sponsorluğundan çok daha fazlası olarak görüyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hatay benim şahsi problemimdir,” kelamından ilham alan marka, güçlü ve gururlu Hatay halkıyla gerçekleştirdiği bu özel dayanışmayı uzun yıllar boyunca sürdürmeyi hedefliyor.

PUMA’nın tasarladığı tamamı siyah renkli Özel Alternatif Forma’nın satışından elde edilecek bütün kar Atakaş Hatayspor’a aktarılacak!

Bu kapsamda PUMA, Atakaş Hatayspor için tasarladığı tamamı siyah renkli Özel Alternatif Forma’nın satışından elde edilecek karın tamamını, ekibin tesis ve oyun alanlarının tekrar Hatay kentinde inşa edilmesi sürecinde kullanılmak üzere tekrar Atakaş Hatayspor’a bağışlayacak. Bütünüyle siyah olarak tasarlanan bu çok özel forma, sarsıntıda kaybedilen bütün hayatlar için tüm Türkiye’nin duyduğu tarifsiz yas hissini temsil eden manalı bir hürmet duruşu niteliği taşıyor. Siyah renkli Özel Alternatif Forma, Türkiye’nin dört bir yanındaki PUMA mağazaları ve birebir vakitte Puma Türkiye online sayfasında satışa sunuluyor.

PUMA’nın Atakaş Hatayspor için özel olarak tasarladığı öbür formalar da farklı tasarım öykülerine sahip. Kulübün klasik bordo ve beyaz renklerine sahip İç Saha Forması, taraftarın çok sevdiği çubuklu forma geleneğini muvaffakiyetle sürdürüyor. Dış Saha Forması ise, lacivert ve kırmızı renk kullanımıyla 2023/24 döneminde Atakaş Hatayspor’a mesken sahipliği yapacak olan Mersin kentine ve halkına içten bir teşekkür tabiri taşırken, formanın üzerindeki grafik desenler tüm Türkiye’nin 6 Şubat sarsıntılarında kaybettiklerimiz için döktüğü gözyaşlarını simgeliyor.

İç ve Dış Saha Formaları’nın ense kısmında, Hatayspor’un simgesi olan dağ ceylanı simgesi yer alıyor. Türkiye’de yalnızca Hatay’da yaşayan muhafaza altındaki “gazella gazella” tipi dağ ceylanı, hırslı, atak ve ortama ahenk sağlayan doğasıyla Hatayspor’un mücadeleci ruhunu yansıtıyor. Özel Alternatif Forma’nın ense kısmında yer alan Anka kuşu simgesi ise, Hatay halkının eskisinden daha güçlü bir formda yine doğup ayağa kalkma iradesini sembolize ediyor.

“Hatayspor, kentin karakterini yansıtan bir kadro olarak bu dönem adeta küllerinden doğarak ve daha da güçlenerek Üstün Lig’e geri dönüyor”

PUMA Middle East Genel Müdürü Taner Seyis toplantıda yaptığı konuşmada iş birliğiyle ilgili şu yorumlarda bulundu: Hatayspor, kentin karakterini yansıtan bir grup olarak bu dönem adeta küllerinden doğarak ve daha da güçlenerek Harika Lig’e geri dönüyor. Biz de bu güçlü ve gururlu dönüşünde Hatayspor’un yanında olmak, onun gücüne güç katmak istedik ve bu iş birliğine büyük bir istekle imza attık. Bu süreçte PUMA logosunun Hatayspor’un formasında yer alması bize büyük bir gurur verecek. PUMA Türkiye olarak Atakaş Hatayspor ile gerçekleştirdiğimiz bu yeni iş birliğini olağan bir forma sponsorluğundan çok daha fazlası olarak görüyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hatay benim şahsi meselemdir” kelamından ilham alarak, güçlü ve pes etmeyen Hatay halkıyla gerçekleştirdiğimiz bu özel dayanışmanın, Hatay kentinin etrafında birleştiği ve gururu olan Hatayspor’a takviye olacağına inanıyoruz. Puma hiçbir halde bu projeden maddi bir çıkar elde etmiyor. Bunu bilhassa söylemek isterim. Satılan tüm siyah formaların karı büsbütün kulübe gidiyor olacak. PUMA olarak vizyonumuz; tüm bireylerin spor imkanlarına özgürce erişebildiği, iştirak bariyerlerinin olmadığı bir dünya. Atakaş Hatayspor ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, dileriz Hatay halkı ve tüm sporseverler için bu yolda bir umut ışığı olur.”

Atakaş Hatayspor Lider Vekili Aydın Toksöz: “Bugün bizim için çok özel bir gün. Az evvel sineması seyrederken duygulandım ve sarsıntısı yaşadığımız ana gittim. Bugünleri görmek hoş, bugünleri görmek için burada olmak hoş. Atatürk’ümüzün bize emanet ettiği ve benim sorunum dediği Hatay’ımıza buradan bir ileti veriyoruz. Bu çok daha hoş. Ben öncelikle bu süreçte PUMA’ya teşekkür etmek istiyorum. Yarattıkları formaların her birinin bir kıssası var. Hepsi özel bir formda tasarlandı. Bir yandan tekrar alanlara dönen lakin yaşama dönemeyen bir Hatayspor var. Birinci maçımız cumartesi günü oynanacak. Kentimiz ise ne vakit toparlanacak bilmiyoruz. Umarım bu da en kısa vakitte olacak. Kısaca tüm sponsorlarımız üzere bilhassa PUMA ailesine çok teşekkür ediyoruz. Sizlerle bir arada başladığımız bu seyahatte zelzelede hayatını kaybetmiş kardeşlerimizin ailelerine baş sıhhati diliyoruz ve bu süreçte yeniden Hatay’da oynamayı da diliyoruz.”

Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel: “Yanılmıyorsam Nisan ayıydı. PUMA ile görüşme gerçekleştirdik. Görüşmeyi yapıyoruz fakat neyi nasıl yaptığımı bilmiyordum. Bu görüşmeden sonra önüme daha rahat bakabilmemi ve hayal kurabilmemi sağladılar. Bu süreçte bizim birinci anlarda yanımızda olan sponsorumuz PUMA oldu. Ben hayatım boyunca bunu unutmayacağım. Hataylılar ve Hataysporlular da unutmayacak. Tahminen darmadağın bir grup vardı fakat şu an güçlü bir ekip var. PUMA’ya çok teşekkür ediyor ve sizlere kelam veriyorum. PUMA amblemi altında Hatayspor forması ile sizin bu dayanağınız ile biz de çok hoş işler yapacağız. Çok teşekkür ederiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir