Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Beylikdüzü’nde Kariyer Günleri Söyleşileri

Beylikdüzü’nde Kariyer Günleri Söyleşileri

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Beylikdüzü Belediyesi, Atatürkçü Niyet Derneği Beylikdüzü Şubesi iş birliğiyle, üniversiteye hazırlanan gençlerin meslek seçimlerine yardımcı olmak için ‘Kariyer Günleri Söyleşileri’ni başlattı. Sanayi Mühendisliğinin ele alındığı birinci söyleşiye konuk olan Sanayi Mühendisi Hande Şenocak üniversite ve iş hayatı sırasındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Üniversiteye hazırlanan gençlerin meslek seçimlerine yardımcı olmak için Meslek Günleri Söyleşileri’ni başlatan Beylikdüzü Belediyesi, alanlarında uzman bireyleri öğrencilerle buluşturuyor. Atatürkçü Fikir Derneği Beylikdüzü Şubesi iş birliğiyle düzenlenen söyleşilerin birincisinde sanayi mühendisliği kısmı ele alındı. Sanayi Yüksek Mühendisi Akın Alıkçıoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide Sanayi Mühendisi Hande Şenocak üniversite ve iş hayatı sırasındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

“Mesleğimiz kaderimizdir”

Gençlerin meslek seçimlerinin hayati bir husus olduğunu söyleyen Şenocak, “Beylikdüzü, genç nüfusuyla potansiyeli olan bir ilçe pozisyonunda. İlçedeki gençleri hakikat yönlendirerek bu potansiyeli yanlışsız kullanabiliriz. Mesleğimiz bahtımızdır. Memnunluk da mutsuzluk da buna bağlı. Bu kritik eşikte size nasıl dayanak olabiliriz sorusunun cevabını vereceğiz” diye konuştu. Sanayi mühendisliğinin analitik zekâ gerektirdiğini söz eden Şenocak, “Öğrencilik sırasında neredeyse bütün derslerden biraz görüyorsunuz. Bu nedenle karmaşık gelebilir fakat adapte olduktan sonra nereye yöneleceğinizi anlıyorsunuz. İş hayatınızda ise hakikat planlamayla istediğiniz kısımda çalışabiliyorsunuz. Bu nedenle mühendislik hünerlerinin gerektirdiği alanları kendi ilginize nazaran seçerek istediğiniz faaliyet kolunda çalışabilirsiniz. Ulaşım da olabilir, inşaat da olabilir, otomotiv bölümü de olabilir. Yelpazeyi kendi ilgi alanınıza hakikat genişletebilirsiniz” halinde konuştu.

Beylikdüzü Belediyesi’nin başlattığı Meslek Günleri Söyleşileri, farklı alanların tanıtımı ile devam edecek. Etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlar Beylikdüzü Belediyesi’nin toplumsal medya hesaplarından yapılacak duyuruları takip edebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir