Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Beşiktaş Ceylan Voleybol Takımı D-Smart’ta Yayınlanan Gündem Özel Programına Konuk Oldu

Beşiktaş Ceylan Voleybol Takımı D-Smart’ta Yayınlanan Gündem Özel Programına Konuk Oldu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

Beşiktaş Ceylan Voleybol Kadrosu Başantrenörü Emre Işık, atletleri Ecem Aknam, Duru Aksu ve Defne Başyolcu D-Smart ekranlarında yayınlanan “Gündem Özel” programında D-Smart Spor Müdürü Aykut Aydın’ın sorularını yanıtladılar

Beşiktaş Ceylan Voleybol Kadrosu Başantrenörü Emre Işık, atletleri Ecem Aknam, Duru Aksu ve Defne Başyolcu D-Smart ekranlarında yayınlanan “Gündem Özel” programında D-Smart Spor Müdürü Aykut Aydın’ın sorularını yanıtladılar

“Biz işe, kazanma kaybetme metoduyla değil, öğrenme öğretme metoduyla başladık”

Beşiktaş Ceylan Voleybol Ekibi Başantrenörü Emre Işık ve sportmenler özetle şunları söylediler:

“Sezonun başında bu işe başlarken Eczacıbaşı ve Beşiktaş ekipleri ortak bir projede buluştular. Neredeyse tamamı gençlerden oluşan bir kadro kuruldu. Emelimiz dönem içerisinde yarışmacı bir grupla onları hazırlayıp, ileride A Ulusal Kadro düzeyine getirmek için bu projede birleştik. Başladığımız nokta ile bitirdiğimiz nokta ortasında çok büyük bir fark var.”

Şampiyonlukla ilgili sorulan soru üzerine ekibin liberosu Duru Aksu şunları söyledi:

“İnanılmaz genç bir takımımız var ve grubun en büyük özelliği inanılmaz güç dolu olması. Yaş farkı ne olursa olsun o gücümüzü alana yansıttığımızı düşünüyorum. Dönem başında biraz geç toplandık ve adım adım devam edince her şey biraz vakitle olmaya başladı. Birinci günden beri benim inancım sonsuzdu. Birinci kere bu kadar büyük bir toplulukta oynuyorum. Seba’daki kuralımız, kendi konutumuzda hiç kaybetmemekti ve bunun en büyük destekçisi de taraftarlarımız oldu. Biz onlara, onlar da bize güç veriyorlar.”

Beşiktaş Ceylan Voleybol Kadrosu Başantrenörü Emre Işık, taraftarla ilgili sorulan soru üzerine şöyle konuştu:

“Büyük bir baskı olmasına karşın, dönem boyunca taraftarı ardımıza almasını bildik. Tam karşıtı de olabilirdi fakat taraftarımız sahiden bu işi biliyor. Nerede, ne vakit, nasıl dayanak vereceklerini çok yeterli bilen bir taraftr kültürü oluşmuş.

Bizim maksadımız hiçbir vakit kazanmak yahut keybetmek olmadı. Biz daima adım adım gitmeye çalıştık. Her maçın farklı bir öyküsü vardı. Biz de yanlışsız voleybolu oynamaya çalıştık ve her vakit son topa kadar gayret ettik. Bu dönem yaşadığımız 4 yenilgide de çok şey öğrendik.

Plaf-offlara gittiğimiz vakit ligin en sağlam gruplarıyla karşılaştık. Turnuvanın favorisi olmamamıza karşın kendimize güveniyorduk. Galibiyetle başlayınca ard arda 3 galibiyet almış olduk ve final etabına kadar üstüne koyarak devam ettik.

Beşiktaş’ın daima olması gereken yer Sultanlar Ligi. Gelecek dönemle alakalı iki kulübün görüşmeleri devam ediyor. Beşiktaş idaresi her vakit bize takviye oldu. Çok berbat vakitlerden geçtiğimizde dahi her vakit yanımızda oldular. Liderin bizimle Bolu’ya kadar gelmesi, bütün topluluğun aslında şampiyonluk için ne kadar kilitlendiğini gösteriyor. İdareden istediğimiz ne varsa ziyadesiyle bize sundular. Biz de saha içerisinde onun karşılığını verdik.

Vakıfbank finalleri çok yeterli oynayan bir grup lakin, Eczacıbaşı ile oynayacakları final maçında gönlüm Eczacıbaşı ekibinden yana.”

Beşiktaş Ceylan Voleybol Grubu Kaptanı Ecem Aknam ve pasör çaprazı Defne Başyolcu özetle şunları söylediler:

Takım kaptanı Ecem Aknam; “Beşiktaş kadrosunu Sultanlar Ligi’ne çıkarttığımız için çok memnunum. Gruba geldiğim vakit takımın gençlerden oluştuğunu biliyordum. Amacım kadrosu Sultanlar Ligi’ne çıkartmaktı. Kızları tanıdıkça ve bir arada oynadıkça daha çok inandım. Hepsi birbirinden yetenekli, çalışkan ve saygılı bir takım. Uzun ve çabası çok yüksek bir yol oldu. Çok çalışarak başardığımız için nitekim çok memnunum.

Çok fazla idman yapıyorduk. Sabah-akşam 2 buçuk saat alanda oluyoruz. Ailemden eşimden çok grup arkadaşlarımı gördüm. İster istemez toplumsal hayatımız da azalıyor. O yüzden maçlardan sonraki müsaade günlerimiz bizim için çok kıymetli. Gerçek şu ki bu işin anahtarı çok çalışmak. Biz de çok çalıştık ve kupa elimizde şuan.

Takım olarak blok defansını çok âlâ yaptığımızı düşünüyorum. Blok defansı düzgün olan gruplar kolay kolay maç kaybetmiyorlar. Bizim de bu türlü bir avantajımız vardı. Play-offlara gittiğimiz vakit bu yüzden ben çok umutluydum ve bu iş olacak diyordum.

Şampiyonlar ligi için dönem başında katiyen Eczacıbaşı kazanır diyebilirdim. Vakıfbank döneme yeterli başlamadı lakin Fenerbahçe maçını kazandıktan sonra ivmeleri çok arttı. Çok yeterli bir final izleyeceğimize eminim ancak kimin kazanacağını asla bilmiyorum. Kazanan bir Türk ekibi olacağı için gururluyum.”

Pasör çaprazı Defne Başyolcu; “Genç oyuncular açısından çok büyük bir olay. Döneme başlarken soru işaretlerim vardı ancak hakikaten ablalarımın ve Emre hocamın dayanağıyla gerilimli vakitleri çok kolay atlattım. Şampiyon olduğumuz için çok keyifli ve gururluyum.

Beşiktaş’ta her vakit ablalarımla, ağabeylerimle birbirimize çok yakındık. O yüzden idman bittiği vakit bir kahve içelim diyebiliyorduk. Toplumsallık açısından gençlerin pek bir badiresi yoktu.

Sayı kaybettiğimizde moralim düşüyordu tabiki lakin kenardan ve saha içinden gelen takviyeyle morali bozulan oyuncu tekrar ayağa kaldırılıyordu.

İki Türk grubunun finalde olması sahiden çok gurur verici. Eczacıbaşı ekibinin şampiyon olacağına inanıyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir