Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bayram öncesi tatil fırsatlarıyla turizmde sezona hızlı açılış

Bayram öncesi tatil fırsatlarıyla turizmde sezona hızlı açılış

gelenekselhaber gelenekselhaber -
6 0

Coral Travel Türkiye Genel Müdürü Mehmet Kamçı, özel konserlerle bayramların vazgeçilmez tatil alternatifi olan Kıbrıs’la birlikte Ege ve Akdeniz kıyılarının yanı sıra vizesiz ziyaret edilebilen Mısır ve Balkan ülkeleri üzere yakın yurt dışı destinasyonların yerli turistin gözdesi olarak öne çıktığını söyledi. 

Turizm bölümü, Kurban Bayramı ve okulların yaz tatiline girişinin tıpkı periyoda denk gelişiyle bir arada döneme süratli bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. Yılda 3 milyondan fazla şahsa hizmet veren Coral Travel Group’un, Türkiye’de faaliyet gösteren çeşit operatörü Coral Travel Türkiye Genel Müdürü Mehmet Kamçı, tatil alışverişlerinde önemli oranlarda tasarruf sağlayan banka promosyonları ve erken rezervasyon fırsatları sayesinde kesimin kıymetli bir hareketlilik kazandığını vurguladı. Kamçı bölüm olarak yaz dönemine süratli ve güçlü bir başlangıç yapmaya hazırlandıklarını söyledi.

Kamçı, tatil planlarını hâlâ yapmamış olan vatandaşlara, rezervasyon meblağlarına nazaran kademeli indirimlerden yararlanma imkânı sunan banka iş birliklerinden ay sonuna dek faydalanma daveti yaparken, 15 Haziran’a dek sürecek coraltatil.com’a üyelik kampanyasıyla da yurt içinde birçok tesiste indirimli fırsatlar sunacaklarını söyledi.      

Mısır’da High Class tatil deneyimi

Coral Travel Group olarak farklı kaynak pazarlardan bu yıl için yaklaşık 550 bin konuğu ağırlamayı planladıkları Mısır’ın vizesiz destinasyonlar ortasında başı çektiğini söyleyen Kamçı, “Sharm el Sheikh için Kurban Bayramı özelinde hazırladığımız programlara olan talep fazlası bizi yeni uçak alternatifleri oluşturmaya itiyor. Türkiye’den sonra en çok konuğu ağırladığımız ülke olan Mısır’ın deniz, kum ve güneşiyle öne çıkan Hurghada bölgesinde kümemizin otellerinden Xanadu Makadi Bay’de çok cazip fiyatlarla High Class segmentte hafızalarda yer edinecek bir tatil tecrübesi sunuyoruz. Ayrıyeten özel tiplerle da Mısır’ın tarihi gizemlerini barındıran piramitler ve Luxor’u gezme fırsatı sağlıyoruz” diye konuştu.   

Yurt dışı cinslerinde ilgi vizesiz ülkelere kayıyor

Geçerli Shengen vizesi bulunanlar ve yeşil pasaport sahiplerinin tatil için hâlâ Avrupa tiplerini tercih etmeye devam ettiklerini belirten Kamçı, bir müddettir gündemde olan vize külfetlerinden ötürü iç pazarda, vizesiz seyahat kolaylığı sağlayan ülkelere düzenlenen çeşitlere ilginin katlandığını söz etti. 

Kamçı, kültür cinsleriyle tanınan Balkanlar bölgesinin son devirde deniz tatili sevenler için de değerli bir alternatif olmaya başladığının altını çizerek “Adriyatik kıyılarında yer alan Karadağ’ın Budva, Kotor kentleri ile Arnavutluk’un Ohri, Saranda, Avlonya üzere kıyı kentlerini kapsayan tiplerimiz, hem tarihi yapıları görmek hem de eşsiz hoşluktaki kıyılarda deniz tatilinin tadını çıkarmak isteyenlerin birinci tercihleri ortasında yer alıyor” dedi.   

Kıbrıs konserleriyle, Ege ve Akdeniz kıyılarıyla gözde

Kıbrıs’ın her yıl olduğu üzere tekrar bayramların vazgeçilmez tatil beldelerinden biri olduğunu vurgulayan Coral Travel Türkiye Genel Müdürü Mehmet Kamçı, “Bayram özel konserleriyle cümbüşün merkezi olan Kıbrıs otelleri çok cazip fırsatlar sunuyor. Tatilini yurt içinde pahalandırmak isteyenler için de seçenekler çok fazla. Dileyen Akdeniz ve Ege kıyılarındaki her şey dahil tesislerde cümbüş, deniz, kum ve güneşin keyfini çıkartırken dileyen konuklarımız Karadeniz ve Likya Çeşitleriyle tabiatla baş başa, kültür, tarih ve gastronomi odaklı bir seyahat tecrübesi yaşayabilirler” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir