Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Baymak’ın Yeni Genel Müdürü Ülkü Özcan Oldu

Baymak’ın Yeni Genel Müdürü Ülkü Özcan Oldu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

2013 yılında iklimlendirme kesiminde Avrupa’nın birinci üç şirketi ortasında yer alan BDR Thermea Group bünyesine katılan Baymak, 55 yıllık deneyimiyle güç dönüşümüne öncülük ediyor. İstanbul’daki üretim tesisinde etraf dostu iklimlendirme aygıtları üreten şirket; 600’ün üzerinde bayi, 2 bin 100’den fazla satış, 300’ün üzerinde de yetkili servis noktasına sahip ve 65 ülkeye ihracat yapıyor. Küresel rekabetin süratle değişen dinamiklerine, sürdürülebilir stratejileriyle ahenk sağlayan şirket kurumsal güçlenmesini de devam ettiriyor.

Bu kapsamda yapılan üst idare ataması ile birlikte Baymak’ın genel müdürlük görevini Ülkü Özcan üstlendi. 25 yıllık mesleğinde operasyonlar ve ticari faaliyetler de dahil olmak üzere pek çok alanda, vazife aldığı şirketlerin kültürel dönüşümüne liderlik eden Özcan, 1 Mayıs 2024 tarihi itibariyle misyonuna başladı.

Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu olan Özcan, itibarlı ve çok uluslu işletmelerin yanı sıra saygın Türk kuruluşlarında da memleketler arası mesleğe sahip bir profesyonel. Mesleğine yapı gereçleri bölümünde Lafarge ile başlayan Özcan, daha sonra dünyanın önde gelen markalarından biri olan Çimsa’da çalışmalarını sürdürdü. Çimsa’da CEO’luk misyonuna terfi eden Özcan, Türkiye’deki altı çimento fabrikası ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan iştiraklerinin organik ve inorganik büyümelerine liderlik etti.

Ülkü Özcan son üç yıldır, güç ve telekomünikasyon kabloları üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren çok uluslu bir şirket olan Prysmian’da Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak misyon yaptı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir