Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Batur’dan Kılıçdaroğlu’nun İzmir mitingine destek çağrısı

Batur’dan Kılıçdaroğlu’nun İzmir mitingine destek çağrısı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
6 0

İlçedeki sivil toplum örgütleri ile esnaf kuruluşlarını ziyaret eden Konak Belediye Lideri Abdül Batur, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 30 Nisan pazar günü, Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceği mitinge takviye daveti yaptı. Seçim akşamı tüm yurtta bayram havası olacağını söyleyen Batur, “Bu pazar 14 Mayıs’ın provasını yapalım. Tüm vatandaşlarımızı bayram yerine dönecek miting alanımıza bekliyoruz” dedi. Batur’un ziyaret programına eşlik eden CHP İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Ednan Arslan da iktidar olmak için gün saydıklarını belirterek, “Bizim en büyük projemiz, huzur, barış. Biz artık kucaklaşmak istiyoruz” diye konuştu.

 

 

Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ilçedeki sivil toplum örgütleri ile esnaf kuruluşlarını tek tek ziyaret eden Konak Belediye Lideri Abdül Batur, 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 30 Nisan Pazar günü, saat 15.30’da İzmir’de, Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceği mitinge dayanak daveti yaptı.

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, ziyaret programına Atatürkçü Fikir Derneği (ADD) Konak İlçe Başkanlığı, Konyalılar Vakfı, İzmir Pazarcılar Esnaf Odası ve İzmir Girit Mübadilleri Derneği’yle devam etti. Sivil toplum örgütleri ve esnaf kuruluşlarının lider ve yöneticileriyle görüşen Batur’a, CHP İzmir 1. Bölge Milletvekili adayları Ednan Arslan, Yüksel Taşkın, Devrim Barış Çelik ve CHP Konak İlçe Lideri Akın Küçükoğullarından da eşlik etti.

 

“CHP ülkeye hizmet etmek istiyor”

 

Batur, sivil toplum örgütleri ve esnaf kuruluşları ziyaretlerine Atatürkçü Niyet Derneği (ADD) Konak İlçe Başkanlığı’yla devam etti. CHP İzmir 1. Bölge Milletvekili adayları Ednan Arslan, Yüksel Taşkın ve CHP Konak İlçe Lideri Akın Küçükoğullarından’la birlikte derneğe giden Lider Batur, ADD Konak İlçe Lideri Müfit Ereş ve ilçe yöneticileriyle bir ortaya geldi. Batur, daha sonra Konyalılar Vakfı’na geçti. Vakıf Lideri Mehmet Aydoğan ile görüşen Batur’a ziyaretinde Ednan Arslan da eşlik etti. Yaklaşan seçim sürecinin değerlendirildiği ziyaret sırasında konuşan Arslan, CHP’nin ülkeye hizmet etmek istediğini vurgulayarak, “CHP iktidar olmak için artık gün sayıyor. İktidar bayrağını artık biz taşımak istiyoruz. İnancımız da tam, başaracağız. Siyasetçi daha çok dinleyip daha az konuştuğunda daha çok iş yapar. Biz o denli yapmaya çaba edeceğiz” dedi.

 

“En büyük projemiz huzur, barış”

 

Her siyasi partinin kendine nazaran vaatleri olduğuna işaret eden Arslan, “Bizim en büyük projemiz, huzur, barış. Biz artık kucaklaşmak istiyoruz. Biz inancından, etnik yapısından, memleketinden, doğuştan olan aidiyetlerinden ötürü komşumuzla karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Onlar doğuştan özellikler ve bu özellikler bu toprağın zenginliğidir. Siyasetin asıl ve tek bir emeli vardır: Gencime uygun bir eğitim verebiliyor muyum? Çocuklarım yatağa aç mı, tok mu giriyor? Herkesin bir işi, meskeni var mı? Güvenlik sorunu var mı? Nitelikli sıhhat hizmeti alabiliyor mu? Eğitimde fırsat eşitliği sağlayabiliyor muyum? Siyaset bunlarla müsabakalı, siyasette bunlar ön plana çıkmalı” diye konuştu. Siyasetin kışlaya, ibadethaneye ve adliyeye girdiği vakit devlet kurumlarında çürümüşlüğün başladığını söyleyen Arslan, “Bir cumhurbaşkanın ötekisi olmaz, bir belediye liderinin ötekisi olmaz. Herkese amasız, fakatsız hizmet etmek vazife olmalıdır. Siyaset bu türlü yapıldığında çok pahalı olur. O vakit demokrasi gerçek manasıyla hayata geçer. Öteki tipi, biçimi bir demokrasi olur ve bize en büyük ziyanı veren de budur” diye konuştu. Millet ittifakını ‘büyük bir kucaklaşma’ olarak pahalandıran Arslan, “Bu seçim çok kıymetli. Devletin sağlıklı işlemesini sağlamalıyız. Bunu yaparsak sorun çözülecek. İktidarlar gelir masraf, asıl sorun ülkeyi bir ortada tutabilme meselesi” dedi.

 

“Daha güçlü bir idare geliyor”

 

Konak Belediye Lideri Abdül Batur da konuşmasında yaklaşan seçimlerin çok değerli olduğunu vurguladı. “Ya karanlığa teslim olacağız ya aydınlığa çıkacağız” diyen Batur, “Ülke beşerinin dayanacak hali kalmadı. Bir yanda ötekileştiren, ayrıştıran lisan yordu, yoruyor; öte yanda iktisadın güç kaideleri insanımızı bunalttı, bunaltıyor. Vatandaşın rahat nefes alabileceği bir alan kalmadı. Mutfaklardaki yangını biliyoruz. Bugün hangi vatandaşımızla konuşsak, hangi esnafa kederini sorsak, “Yanıyoruz, her şey ateş pahası’ diye sıkıntı yanıyor. İnsanların umudu da kalmadı, tükendi artık. Fakat umudumuzu kaybetmeyeceğiz. İşte bakın, bahar geliyor. Bize düze çıkmayı, maddi ve manevi olarak rahatlayacağımız, huzur içinde yaşayacağımız günleri vaat eden yeni bir idare, daha genç, daha güçlü olarak geliyor” dedi.

 

“Tüm Türkiye’nin aydınlığı olacak”

 

14 Mayıs akşamı tüm Türkiye’de gerçek bir bayram havası olacağını söyleyen Lider Batur, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“14 Mayıs, daha büyük umutlarla geleceğimize sarıldığımız günlerin başlangıcı olacak. Buna yürekten inanıyorum. İşte bu günler için 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 30 Nisan Pazar günü, saat 15.30’da Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceği İzmir mitingine sivil toplum kuruluşları temsilcilerimiz, esnaf kuruluşlarımız, tüm vatandaşlarımız takviye olmalı. Çoluk çocuk herkesi tüm vatandaşlarımızı bayram yerine dönecek miting alanında bekliyoruz. Herkesi orada görmek istiyoruz. Çok hoş bir beraberlik tabanından, dayanışmadan aday olarak yükselen Sayın Kılıçdaroğlu’nun mitingi 14 Mayıs akşamının provası üzere olma. İzmir, İzmir’e yakışanı bilir ve İzmir her vakit İzmir’e yakışanı yapar. Buna inancım sonsuz” dedi. Batur, 14 Mayıs günü seçilecek cumhurbaşkanının tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanı, umudu, aydınlığı olacağını da kelamlarına ekledi.

Başkan Batur, İzmir Pazarcılar Esnaf Odası Lideri Hamdin Erişen ile İzmir Girit Mübadilleri Derneği Lideri Mustafa Bung’ı da ziyaret etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir