Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Batur: Muhtarlarımız her türlü övgüye layık

Batur: Muhtarlarımız her türlü övgüye layık

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Konaklı muhtarlarla bir ortaya gelen Konak Belediye Lideri Abdül Batur, “Konak’taki muhtarlarımız her türlü övgüye layık. Çok hoş işler yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz, birlikte çalışacağız” diye konuştu. Buluşmaya CHP’nin birinci bölge milletvekili adayları Ednan Arslan ve İhtilal Barış Çelik de katıldı.

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, Konak bölgesi muhtarlarıyla bir ortaya geldi. Buluşmaya CHP İzmir 1. Bölge Milletvekili adayları Ednan Arslan, İhtilal Barış Çelik ve CHP Konak İlçe Lideri Akın Küçükoğullarından da katıldı. Batur, muhtarların mahallelerde yaşanan meşakkatleri ve vatandaşların taleplerini aktardığı buluşmada söylenenleri tek tek not ederken, milletvekili adayları Arslan ve Çelik de CHP iktidarında yapılacak muhtarlık çalışmalarını aktardı.

Başkan Abdül Batur, Konaklı muhtarları Aydın Erten Rekreasyon Alanı’nda ağırladı. Ednan Arslan ve İhtilal Barış Çelik’in de katıldığı buluşmada muhtarların belediyenin mahallelerdeki gözü kulağı olduğunu söz eden Batur, Konaklı muhtarların çok çalışkan olduğunu vurguladı.

“14 Mayıs ülkenin geleceği”

Konaklı muhtarlarla ahenk içinde çalıştıklarını belirten Batur, “Muhtar kardeşlerimiz mahallesine, bölgesine hâkim; ne istediğini, ne yapılması gerektiğini, önceliklerini bilen arkadaşlarımız. Konak’taki muhtarlarımız her türlü övgüye layık.  Yaptığınız çalışmalar nedeniyle hepinize çok teşekkür ediyorum. Çok hoş işler yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz, birlikte çalışacağız” diye konuştu. 14 Mayıs’ın Türkiye’nin varoluş seçimi olduğunu söyleyen Batur, “14 Mayıs, bu ülkenin geleceği. Sizlere de büyük misyonlar düşüyor. Sizlere inanıyor, güveniyoruz” dedi.

“Muhtarların iş yükü çok fazla”

CHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Ednan Arslan ise muhtarlığın büyük özveriler istediğini söyleyerek, “Mahallenin her türlü meselesiyle kendi derdiniz üzere ilgileniyorsunuz, sizlere çok teşekkür ediyorum. Günümüz kaidelerinde çok güç bir iş yapıyorsunuz, büyük düşünceleriniz var. Muhtarlarımızın iş yükü çok fazla. Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği üzere muhtarlarımızın çalışma şartlarını kesinlikle düzelteceğiz. Kentin idaresine muhtarları katacağız. Muhtarların belediye meclisinde, mahalleleriyle ilgili mevzularda hem kelam hem oy hakkı olmasını sağlayacağız” dedi. Arslan, Türkiye’nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri dönmesi gerektiğini belirterek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir’ prensibine uygun bir idareyle yönetim edilmemiz gerekiyor. Bu ülkeye hesap veren bir iktidar öneriyoruz. Bizim mütevazı, içimizden olan, bizim üzere olan, boğazından kul hakkı geçmemiş bir cumhurbaşkanına gereksinimimiz var. Ülkemiz bunu ziyadesiyle hak ediyor. O denli bir cumhurbaşkanı seçeceğiz. Atatürk’ün Çankaya Köşkü’ne çıkacak, herkese eşit uzaklıkta hizmet götürecek, ülkenin birliği, beraberliği huzuru için çalışacak” diye konuştu.

“Desteğiniz çok önemli”

CHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı İhtilal Barış Çelik de CHP iktidarında muhtarlıkla ilgili yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Muhtarlık yasası hazırlanacağını söyleyen Çelik, “Bu maddeden sonra yine teşkilatlanma sağlayacağız. Muhtarlarımız kendi maddelerini, hudutlarını, yeterliliklerini, haklarını bilecek. Bütçesiyle özel alanını yönetmeye başlayacak. Mahalleyle ilgili kararlar için belediye meclislerine katılacak” dedi. Yönetmeyi kolaylaştırmak ismine muhtarların yardımcı işçiye sahip olmasını sağlayacaklarını da söyleyen Çelik, muhtarlar birliği kurulacağını da kelamlarına ekledi. Çelik, seçim sürecinde muhtarların sağlayacağı takviyenin çok kıymetli olduğunu da vurguladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir