Başkan Sandıkçı, Canik Eğitim ve Bilim Şenliği, Eğitim,Öğrenci

Mesleksel ve toplumsal alanda kendini geliştirmiş, prensip sahibi kuşaklar yetiştirmek için çalışmalarını sürat kesmeden sürdüren Canik Belediyesi, onları yeni jenerasyon teknolojilerle, bilim ve sanat programlarıyla buluşturmayı sürdürüyor. Çocuklar ve gençlerde merak ve heyecan uyandıran, Canik Belediyesi ve Canik İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilçede düzenlenen Canik Eğitim ve Bilim Şenliği kapılarını ziyaretçilerine açtı. Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen, öğrencilerin müşahede ve atölye çalışmalarıyla bir araya geleceği, yeni jenerasyon teknolojileri deneyimleyeceği ve vatandaşların ziyaretlerine de açık olan Canik Eğitim ve Bilim Şenliği iki gün sürecek. Eğitime yönelik çalışmaların ağır bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, “Çocuk ve gençlerimizi bilim ve teknolojiye hâkim, mesleksel ve kültürel birikimlerini edinmiş, geleceğe tam donanımlı bir şekilde hazırlamak ismine var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz” sözlerini kullandı.

Başkan Sandıkçı’dan Eğitim Vurgusu

Çanta ve kırtasiye seti dayanağı, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi, Canik Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfları, Canik Fen Lisesi ve sayısı arttırılan nitelikli okullar ile eğitim alanına yönelik hayata geçirilen projelerle Canik’i eğitimde marka bir kent haline getirdiklerine işaret eden Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, öğrencilerin nitelikli eğitim alması, bilim ve teknoloji alanında başkan bir jenerasyon yetiştirmek için tüm imkânları seferber ettiklerini belirterek, “Çocuk ve gençlerimizi bilim ve teknolojiye hâkim, mesleksel ve kültürel birikimlerini edinmiş, geleceğe tam donanımlı bir halde hazırlamak ismine var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Eğitim alanında yönelik dayanaklarımız, imza attığımız sayısız aktiflik ve programla öğrencilerimizin ve ailelerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bizler biliyoruz ki, yarınlarımızın inşasını, sağlam temeller üzerinde daha güçlü kılmanın yegâne yolu, kaliteli ve nitelikli eğitimler sonucunda her taraftan kendini geliştirmiş bir kuşakla mümkündür” dedi.

Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı’nın mesken sahipliğinde Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Canik Eğitim ve Bilim Şenliği açılış programına, Canik Kaymakamı Vehbi Bakır, Canik İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, Canik İlçe Müftüsü Bayram Karar, Canik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gül, Canik İlçe Emniyet Müdür Vekili Muharrem Elmas, Canik Jandarma İlçe Kumandan Vekili Jan. Asb. Kd. Bşçvş. Ayhan Aydın, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Canik Eğitim ve Bilim Şenliği 26-27 Eylül 2023 tarihlerinde, saat 9 ile 15 ortasında konuklarını ağırlamaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*