Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Başkan Mutlu, dünya şampiyonu Hamza’yı kabul etti

Başkan Mutlu, dünya şampiyonu Hamza’yı kabul etti

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Hamza’nın başarısıyla gurur duyduğunu belirten Lider Memnun, “İspanya’da büyük muvaffakiyet göstererek bizleri gururlandıran, orada bayrağımızı dalgalandıran Hamza kardeşimizi tebrik ediyorum. Eğitimcilerimizin ve atletlerimizin en büyük destekçisi biz olacağız” dedi.

Bayrampaşa Mehmet Akif İnan Ortaokulu öğrencisi Hamza Fatih Aydın, bu yıl da Bayrampaşa’nın gururu oldu… Genç atlet, İspanya’nın A Coruna kentinde düzenlenen Dünya Gençlik Ligi Yarışması’nda Karate Kumite kısmında erkekler 55 kiloda altın madalya kazandı.

77 ülkeden toplam 3 bin 32 atletin katıldığı bu büyük tertipte Hamza Fatih Aydın kendi kategorisinde 46 atlet ortasında dünya şampiyonu olmayı başardı.

BAŞKAN KEYİFLİ: HER DAİM ATLETLERİMİZİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİYİZ

Dünya şampiyonu Hamza’yı, öğretmenlerini ve antrenörünü kabul eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Mutlu, “İspanya’da büyük muvaffakiyet göstererek bizleri gururlandıran, orada bayrağımızı dalgalandıran Hamza kardeşimizi tebrik ediyorum. Eğitimcilerimizin ve atletlerimizin en büyük destekçisi biz olacağız” dedi.

Hamza Fatih Aydın, geçtiğimiz yıl aralık ayında İtalya’da düzenlenen Dünya Gençlik Ligi’nde de tekrar dünya şampiyonu olmuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir