Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Başkan Kılıç Başarılı Öğrenciyi Makamında Ağırladı

Başkan Kılıç Başarılı Öğrenciyi Makamında Ağırladı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) Buca Belediyesi Dijital Dershane ile hazırlanan Bucalı Asil Söylev, 3 milyon 527 bin 443 aday ortasından Türkiye 31’incisi oldu. Başarılı öğrenciyi makamında ağırlayan Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç, “Hayallerine giden yolda çocuklarımızın yanlarında olmak bizim için çok büyük bir gurur” dedi.

Buca Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için hayata geçirdiği Dijital Dershane’nin öğrencileri başarılarıyla bir kere daha göz doldurdu. İmtihana Dijital Dershane ile hazırlanan İzmir Fen Lisesi ve Buca Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Asil Söylev, eşit tartı alanında aldığı 547’lik puanla Türkiye 31’incisi oldu.

ÇOK BÜYÜK GURUR

Başarılı öğrenciyi makamında ağırlayan Belediye Lideri Erhan Kılıç, “Asil’i tebrik ederim. Çok büyük bir gurur duyduk. Şuna eminim ki Asil akademik hayatını da muvaffakiyetle tamamlayarak hepimize yeniden gurur yaşatacak. Biz, hayalini gerçekleştirmek için çıktığı bu yolda onun yanında olduğumuz için çok mutluyuz” dedi. 

HEDEFİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

Üniversiteye hazırlık sürecinde Dijital Dershane’nin kendisine çok büyük yararı olduğunu söyleyen Asil Söylev ise maksadının Cerrahpaşa Tıp Fakültesi olduğunu belirtti.

MADALYALARI DA VAR

Öte yandan, Buca Bilim Sanat Merkezi’nin de öğrencisi olan Asil Söylev, 52. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın Türkiye finalinde, eğitmenleri nezaretinde hazırladığı “Lazer Benek Tekniği ile Tavuk Etindeki Bozulmaların Temassız ve Tahribatsız Olarak Tespit Edilmesi” isimli projesi ile üçüncülük elde etmişti. Söylev, İtalya Bilim ve Teknik Kurumları Federasyonu (FAST ) tarafından düzenlenen Milletlerarası Bilim Projeleri Yarışı’nda da fizik ve besin güvenliği kategorisinde altın madalya kazanmıştı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir