Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Başkan Büyükakın’dan Kocaelispor’a moral ziyareti

Başkan Büyükakın’dan Kocaelispor’a moral ziyareti

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Trendyol 1. Lig’de Play-Off’a kalmayı garantileyen Kocaelispor, 11 Mayıs Cumartesi günü ligi 3. sırada bitirme yolunda Sakaryaspor ile karşı karşıya gelecek. Bu değerli maç öncesinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı 
Tahir Büyükakın, Kocaeli Stadyumunda yapılacak idman öncesi Yeşil Siyahlı grubumuza moral ziyaretinde bulundu. 

ANTRENMAN ÖNCESİ GRUPLA BİR ORTAYA GELDİ  

Kocaelispor’a her alanda dayanak veren Lider Büyükakın, değerli Sakaryaspor maçı öncesi kulüp başkanı Recep Durul, teknik yönetici Mustafa Gürsel ve futbolcular ile idman öncesi Kocaeli Stadyumunda bir ortaya geldi. Teknik heyet ve futbolcularla yakında ilgilenen ve sohbet eden Lider Büyükakın, baklava ikramında bulundu. Kocaelispor idaresi, teknik heyeti ve futbolcular da Lider Büyükakın’a gerçekleştirdikleri moral ziyaretinden ötürü teşekkür etti. 

“ŞEHİR İNANMIŞ VAZİYETTE”

Futbolculara hitaben konuşan Lider Büyükakın, Kocaelispor’un kentin değerli bir marka pahası olduğunu, Süper Lig yolunda kadroya güvendiklerini ve bu başarıyı sağlayacaklarını tabir etti. Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Lider Büyükakın, “Bütün camiayı sonuna kadar Kocaelispor’un ardında olmaya davet ediyoruz. Şu ana kadar satılan biletlerden ve kentte yakalanan havandan da görüldüğü üzere herkes inanmış vaziyette ve büyük bir heyecan içerisinde. O manada gruba her şartta dayanak olunmasını bekliyoruz. Kadro ruhu bu türlü bir şeydir. Taraftarlar yalnızca yeterli vakitte takviye yapmaz, makus vakitte da dayanağını esirgemez. Kocaelispor çok sıkıntı vakitlerden buraya geldi. Biz Bal Liginde çaba ediyorduk. Birinci lige çıkar mıyız çıkamaz mıyız, nasıl çıkarız, orada kalır mıyız üzere tartışmalardan bugün Muhteşem Lig’e niçin çıkamıyoruz tartışmasına geldik. Aslında apayrı bir yerdeyiz. Kent artık bu kadro Harika Lig’e çıkamadı ya da birinci ikiye giremedi, şampiyon olamadığı için tartışıyor. Bal Liginde nasıl yapardık deplasmana gitmek için nereden ne imkan bulurduk, bunları tartışıyorduk. Oralardan buralara geldik. Çok önemli araları geri de bıraktık” dedi.

“SONUÇ NE OLURSA OLSUN KADRONUN YANINDAYIZ”

Başkan Büyükakın, “Önümüzdeki günlerde bunun bir turnuva maçı üzere kıymetlendirilmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor. Cumartesi günkü maçı sonucu ne olursa olsun uygun olursa keyifli oluruz, düzgün olursa büyük avantaj yakalarız ancak o maçın sonucu âlâ olsa bile ondan sonra ki maçlar için her maç tekrar başlıyor. Asıl o maçların nihayeti kıymetli. Play Off’a en alttan girsek bile sonucun ne olacağı ortada değil, en avantajlı 3.’lükten başlayan kulüp içinde birebir şey geçerli. Yalnızca bu grup daha az maç oynamış olacak daha avantajlı olacak. Lakin bu durum garanti manasına gelmeyecek. Bu ruhla bakarsak, inanırsak, istersek, kentle grup kenetlenirse idareyle ekip kenetlenirse ve yalnızca muvaffakiyete odaklanırsak bu olur. Sonuç ne olursa olsun, biz bu grubun yanında olacağız” formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir