Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Başkan Altay: “Öğrencilere Yönelik Sosyal Desteğimiz Yıllık 126,5 Milyon Lira”

Başkan Altay: “Öğrencilere Yönelik Sosyal Desteğimiz Yıllık 126,5 Milyon Lira”

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Tüm bunlara ilaveten 31 ilçedeki gereksinim sahiplerine Toplumsal Kart vasıtasıyla dayanaklarının devam ettiğini vurgulayan Lider Altay, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da tüm gücümüzle öğrencilerimizin ve muhtaçlık sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde sağladığı nakdi takviyeler sayesinde öğrencilerin, muhtaçlık sahibi ve dar gelirli ailelerin yüzü gülüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın müsamaha ve kardeşlik kenti kimliğine yakışır bir misyonla hareket ettiklerini; “Konya Modeli Belediyecilik” anlayışıyla toplumsal belediyecilik alanında da Türkiye’ye örnek çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladı. 

“KONYA’MIZIN YALNIZCA FİZİKÎ GELİŞİMİNE DEĞİL, TOPLUMSAL REFAHINA DA BÜYÜK DEĞER VERİYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yalnızca altyapı ve üst yapı çalışmalarıyla değil, tıpkı vakitte toplumsal belediyecilik alanında da etkin rol aldıklarını kaydeden Lider Altay, “Konya’mızın yalnızca fizikî gelişimine değil, toplumsal refahına da büyük kıymet veriyoruz. Bu çerçevede öğrencilerimize ve kentimiz genelindeki dezavantajlı kümelere yönelik çeşitli takviye programlarımız her yıl artarak devam ediyor” sözlerini kullandı.

YILLIK SAĞLANAN DAYANAK FİYATI 126,5 MİLYON LİRA

Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl tertipli olarak hayata geçirdiği eğitim ve toplumsal takviyelerden bahseden Lider Altay, “Şehit ve gazi çocukları ile öksüz, yetim, engelli, anne-babası resmen başka, 8. sınıf LGS’de binde birlik dilimde olan ilkokul, ortaokul ve liseden oluşan 12.786 öğrencimize 8 aylık eğitim-öğretim devri boyunca aylık 500 TL olmak üzere, öğrenci başı 4.000 TL dayanakta bulunuyoruz. Yıllık bazda değerlendirdiğimizde bu bölümdeki öğrencilerimize sağladığımız dayanak toplam 51 milyon lira. Ayrıyeten Mesleksel Eğitim Merkezlerinin çıraklık programlarına kayıtlı 9. sınıfta eğitim gören 629 öğrencimize 12 ay boyunca aylık 300 TL olmak üzere öğrenci başı 3.600 lirayı bulan;  yılda 2 milyon 264 bin TL dayanakta bulunuyoruz. 12. sınıfta eğitim gören 24 bin 346 öğrencimize ise Kasım ve Şubat aylarında 1.500’er TL olmak üzere öğrenci başı 3.000 TL nakdi dayanağımız var. Bu da toplam 73 milyon 38 bin TL’ye tekabül ediyor” açıklamasını yaptı.

“TÜM GÜCÜMÜZLE ÖĞRENCİLERİMİZİN VE GEREKSİNİM SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konya’nın toplumsal yardımlar konusunda kıymetli bir muvaffakiyete imza attığını tabir eden Lider Altay şöyle devam etti: “Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yalnızca eğitim alanında öğrencilerimize verdimiz toplumsal dayanak meblağı yıllık 126,5 milyon lira. Bunlara ilaveten Toplumsal Kart vasıtasıyla 31 ilçemizdeki gereksinim sahibi ailelerimize de dayanağımız aralıksız devam ediyor. Konya’nın her kesitine eşit ve adaletli bir biçimde hizmet etme misyonuyla hareket ediyoruz. Kentimizin müsamaha ve kardeşlik ruhunu yansıtan toplumsal belediyecilik anlayışıyla bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da tüm gücümüzle öğrencilerimizin ve muhtaçlık sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz inşallah.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir