Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Altay Karapınar Ticaret Merkezi, Katlı Otoparkı ve Kitap Kafe’yi Açtı

Başkan Altay Karapınar Ticaret Merkezi, Katlı Otoparkı ve Kitap Kafe’yi Açtı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
7 0

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan ile birlikte Karapınar’da esnafla ve vatandaşlarla buluşarak Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Ticaret Merkezi, Katlı Otopark ve Kitap Kafe’nin açılışlarını gerçekleştirdi. 

75 milyon liralık bir yatırımın bugün Karapınar’la buluştuğunu belirten Lider Altay, “Anadolu beşerinin ferasetini biliyoruz. Milletimizin Cumhurbaşkanına sevgisini biliyoruz. Bizim nasıl çalıştığımızı, nasıl eser ürettiğimizi, neler yaptığımızı da en yeterli siz biliyorsunuz. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet diyenler olarak buradayız. Karapınar bizim gönlümüzün başköşesinde. Ancak bugünlerde görüyorum ki Karapınar’ın ziyaretçileri biraz fazla. Şayet hizmeti görmek için gelmişseniz buyurun gelin. Lakin öbür bir maksadınız varsa buradan size ekmek çıkmaz. Burası Murat Kurum’un memleketi. Burası Recep Tayip Erdoğan’a gönül vermiş insanların memleketi” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından üretimleri tamamlanan Karapınar Ticaret Merkezi, Katlı Otoparkı ve Kitap Kafe’nin açılışları düzenlenen merasimle gerçekleştirildi.

İlçe ziyaretlerine Karapınar ile devam eden Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Devir Milletvekili Adayı Selman Özboyacı, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, AK Parti Konya Vilayet İdare Heyeti Tevfik Tığlıoğlu, Karapınar Belediye Lideri Mehmet Yaka, AK Parti Karapınar İlçe Lideri Yusuf Varlıklı, MHP Karapınar İlçe Lideri Ercan Alp ve Yine Refah Partisi Karapınar İlçe Lideri Mehmet Cingöz ile birlikte birinci olarak Cuma namazı sonrası vatandaşlarla selamlaştıktan sonra esnafa iyi işler diledi.

Ardından AK Parti Seçim Uyum Merkezi’ni ziyaret eden Lider Altay, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Ticaret Merkezi, Katlı Otopark ve Kitap Kafe’nin açılışlarına katıldı.

Açılış programında konuşan AK Parti Karapınar İlçe Lideri Yusuf Varlıklı, Karapınar’a hizmet yarışına girdiklerini belirterek, yatırımlarda emeği geçen Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“KARAPINAR’I NEREDEN NEREYE GETİRDİK?”

Karapınar Belediye Lideri Mehmet Yaka, “Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyesi olarak ve özellikle hükümetimiz olarak Karapınar’ı nereden nereye getirdik. Karapınar’ı toplu konutlarla tanıştırdık, kanalizasyonla, güçle, doğalgazla tanıştırdık. Bu hükümetimizin gücüyle, bakanımızın dayanağıyla, Büyükşehir Belediyemizin takviyesiyle, milletvekillerimizin dayanağıyla oldu” diye konuştu.

“YAPILAN YATIRIMLAR VERDİĞİMİZ KELAMLARIN EN HOŞ ÖRNEKLERİDİR”

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, “İnşallah 15 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı’nı sizlerle birlikte başlatacağız. 21 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımız daima kelamlar veriyor. Verdiği bütün kelamları tuttu mu? Tuttu. Yapmayı vaat ettiği bütün hizmetleri yaptı mı? Yaptı. Allah’ın müsaadesiyle biz sözümüzün eriyiz. Tutamayacağımız hiçbir kelamı de vermeyiz. Bugün buraya yapılan yatırımlar, Karapınar’ımıza yapılan yatırımlar da bu verdiğimiz kelamların en hoş örnekleridir” sözlerini kullandı.

“75 MİLYON LİRALIK BİR YATIRIM BUGÜN KARAPINAR’LA BULUŞACAK”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, bugün Karapınar’da iki değerli tesisin açılışını yaptıklarını söz ederek, “Birisi çabucak sağ tarafımızdaki ticaret merkezi ve katlı otoparkımız. Oburu de çabucak karşı tarafta gençlerimizin ağır bir halde kullandığı kitap kafe. Toplam 75 milyon liralık bir yatırım bugün Karapınar’la buluşacak” dedi.

“SİZE MEMBA SUYU KALİTESİNDE SU GETİRECEĞİZ ALLAH’IN İZNİYLE”

Karapınar’a her geldiklerinde bir yapıtla geldiklerinin altını çizen Lider Altay şöyle devam etti: “Ama bugünlerde görüyorum ki Karapınar’ın ziyaretçileri biraz fazla. Gelen kesinlikle bir uğruyor. Onlara şunu söylüyorum: Şayet hizmeti görmek için gelmişseniz buyurun gelin. Burada cephe sağlıklaştırmalarını görün, ticaret merkezlerini görün, kitap kafeleri görün, yarı olimpik yüzme havuzlarını, kentsel dönüşümü, hükümet konağını, doğalgazı, itibar caddeleri, yani yapıtları görmeye geliyorsanız buyurun gelin. Lakin öteki bir maksadınız varsa buradan size ekmek çıkmaz. Burası, Kara Murat’ın memleketi. Burası Murat Kurum’un memleketi. Burası Recep Tayip Erdoğan’a gönül vermiş insanların memleketi. İlçe Liderimiz, ‘Karapınar’a verdiğimiz kelamların hepsini yerine getirdik’ dedi lakin ben buradan söz ediyorum.  Size memba suyu kalitesinde su getireceğiz Allah’ın müsaadesiyle. Onun için çalışmalarımızı tamamladık. Dünya Bankası’ndan 22 milyon Euro yani yaklaşık 400 milyon liralık bir kaynakla Karapınar’ın çeşmelerinden memba suyu kalitesinde suyu akıtacağız Allah’ın müsaadesiyle. Hiç kaygınız olmasın.”

“KARAPINAR BİZİM GÖNLÜMÜZÜN BAŞ KÖŞESİNDE”

“Anadolu beşerinin ferasetini biliyoruz. Milletimizin Cumhurbaşkanına sevgisini biliyoruz. Bizim nasıl çalıştığımızı, nasıl eser ürettiğimizi, neler yaptığımızı da en yeterli siz biliyorsunuz” diye konuşmasını sürdüren Lider Altay, “Allah’ın müsaadesiyle daima birlikte Karapınar’dan güçlü bir dayanak çıkartacağız. Sayın Bakanımız Murat Kurum İstanbul’dan milletvekili adayı. Şöyle 5 yıl geriye dönsek nerede bir sel var, yangın var, zelzele var, nerede bir felaket varsa orada sizin yiğit evladınız Murat Kurum devreye girdi ve milletin sıkıntılarını çözdü. Sarsıntı bölgesinde 44 günde meskenleri teslim etti. Bir kulübe yapsanız bunu başaramazsınız. Bir proje yapsanız bunu başaramazsınız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde biz bunu başardık. Kelam verdiğimiz üzere bütün depremzedeler konutlarına ulaşana kadar bize durmak yok. Biz daima size güvendik. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet diyenler olarak buradayız. Bu toprakların sahibi olarak her vakit buradayız. Burada olmaya da devam edeceğiz. Karapınar bizim gönlümüzün başköşesinde” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

“AK PARTİ MİLLETİN TA KENDİSİ”

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Periyot Milletvekili Adayı Selman Özboyacı ise, “Cumhurbaşkanımızın, değerli bakanımız Murat Kurum’un yüzünü yere eğdirmemek için, Konya’nın 31 ilçesine ve Hatay’a büyük hizmetler yapan Büyükşehir Belediye Liderimizin yüzünü eğdirmemek için hem genel seçimlerde AK Parti’mize, Cumhur İttifakımıza hem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Karapınar olarak dört elle sarılalım. Biz eser üretiyoruz eser. Bakın bugün de açılış için buradayız. Katlı Otopark, Ticaret Merkezi, Kitap Kafe açıyoruz. Buradan evvel Emirgazi’de Kent Konağı açtık. AK Parti hizmetin partisi, AK Parti bu milletin partisi. AK Parti bu milletin ta kendisi. İnşallah Karapınar da Konya’da kendisine yakışanı yapacaktır” açıklamasında bulundu.

AK Parti Konya Vilayet İdare Heyeti Tevfik Tığlıoğlu, MHP Karapınar İlçe Lideri Ercan Alp, Yine Refah Partisi Karapınar İlçe Lideri Mehmet Cingöz ile vatandaşların da katıldığı toplu açılış programında Karapınar Ticaret Merkezi, Katlı Otoparkı ve Kitap Kafe’nin açılışları dualarla yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir