Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Altay: “İlçelerimizi Merkez Standardına Getirmek İçin Çalışıyoruz”

Başkan Altay: “İlçelerimizi Merkez Standardına Getirmek İçin Çalışıyoruz”

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Hüyük’e kazandırılan ilçe otogarının açılışını yaptı. İlçelerde altyapı ve sosyal hayatla ilgili önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Altay, “İlçelerimizi merkez standardına getirmeye çalışıyoruz.

İnşallah verdiğimiz sözlerin tamamını yerel seçimlerden önce yerine getirmiş olacağız. Bugüne kadar yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın garantisidir” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, “Büyükşehir Belediyemiz şehrin her noktasında, şehrin her bölgesinde, mahallesinde problemlere çözüm üretmeye çalışıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesinin Hüyük’e kazandırdığı otogarın açılışını yaptı.

Açılışta konuşan Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, “Otogarımız yoktu. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan rica ettik. Gerçekten ilçemize yakışır, güzel bir otogar oldu. Biz her gün buradan geçerken gururla bakıyoruz. Uğur Başkanımızın yaptığı eserler bundan yıllar sonra da gururla anılacak” diye konuştu.

Programa katılan AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ercan Uslu, “İlçelerde tek tek kapıları çalarak kendimizi ifade ediyor, vatandaşları dinliyoruz. Yerel yönetimler ve merkezi idare büyük bir ahenk içerisinde. Bu ahenkle böyle önemli yatırımlar şehrimizin her yerinde hayata geçiriliyor. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“HÜYÜK’E 323 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, göreve geldikleri günden itibaren Hüyük’te altyapı ile ilgili önemli işler gerçekleştirildiğini, sosyal hayatla ilgili de birçok proje hayata geçirildiğini ifade ederek bugüne kadar ilçeye güncel bedelle 323 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi. Her yıl yeni bir şey yaparak ilçeleri merkez standardına getirmeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Altay, “Bunun için Belediye Başkanımızla, İlçe Başkanımızla, meclis üyelerimizle istişare halindeyiz. İnşallah verdiğimiz sözlerin tamamını yerel seçimlerden önce yerine getirmiş olacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bugüne kadar yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın garantisidir” açıklamasını yaptı.

Hüyük’ten 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güçlü bir destek isteyen Başkan Altay, “Hüyük, sandığı koyduğumuzda gereğini yaptı. İnşallah yine yapacaktır. Otogarımız hayırlı olsun. İnşallah nice hizmetlerde birlikte olalım diye temenni ediyorum” dedi.

“GÖREVİMİZ ALDIĞIMIZ EMANETİ YARINLARA SALİMEN TESLİM ETMEK”

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek de “Burası Selçuklu toprakları. Selçuklu ecdadımız buralardan Türk İslam medeniyetini Anadolu’ya yerleştirmiş. Onların torunları olarak bizim görevimiz de aldığımız emaneti gelecek kuşaklara salimen teslim etmek. Daha güçlü, daha müreffeh ve dünyada söz sahibi bir ülke olarak gelecek kuşaklara ülkemizi miras bırakmak. Büyükşehir Belediyemiz şehrin her noktasında, şehrin her bölgesinde, mahallesinde bir şekliyle problemlere çözüm üretmeye çalışıyor. Hizmet halkalarına yeni halkalar eklemeye gayret gösteriyor. Bu yatırım Hüyük’e değer katacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Konya İl Başkan Vekili Mehmet Küçükbayrak, AK Parti Hüyük İlçe Başkanı Muammer Karaaslan ve MHP İlçe Başkanı Şerafettin Açıkgöz’ün de katıldığı programda daha sonra dualarla Hüyük Otogarı’nın açılışı yapıldı.

KIRELİ SANAYİ SİTESİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI

Açılışın ardından AK Parti Hüyük İlçe Teşkilatında partililerle bir araya gelerek istişarelerde bulunan AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ercan Uslu, daha sonra Hüyük Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Kıreli Sanayi Sitesi’nin de açılışını gerçekleştirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir