Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Altay: “Doğanhisar Gölcük Mesire Alanı ve Dağ Restoranı Hayırlı Olsun”

Başkan Altay: “Doğanhisar Gölcük Mesire Alanı ve Dağ Restoranı Hayırlı Olsun”

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Doğanhisar’a kazandırdıkları Gölcük Mesire Alanı ve Dağ Restoran’ın açılışına katılarak AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatları ile esnafları ziyaret etti.

Başkan Altay, Yeni Büyükşehir Yasası’yla birlikte ilçelerin eksiklerini tamamlamak için yoğun çaba içerisinde olduklarını ifade ederek, “Doğanhisar’ımıza bugüne kadar çok önemli hizmetlerde bulunduk, bundan sonra da bulunmaya devam edeceğiz. Tesisimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, “Biz kadro olarak taş üstüne taş koyan, eser üstüne eser üreten, laf değil hizmet üreten bir kadroyuz” diye konuştu. AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, “Sizleri hakkıyla temsil edebilmek adına Doğanhisar’a daha büyük yatırımların gelmesi adına koşturuyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Doğanhisar’a kazandırdığı Gölcük Mesire Alanı ve Dağ Restoran’ın açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Doğanhisar Belediye Başkanı Süleyman Pekmez, desteklerinden ve hizmetlerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Doğanhisar Kaymakamı İslam Timur, Doğanhisar açısından çok güzel bir kazanım olduğunu ve bu tür tesislerin ilçede artmasını temenni ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

“DOĞANHİSAR’IMIZA BUGÜNE KADAR ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLERDE BULUNDUK”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasası’yla birlikte ilçelerin eksiklerini tamamlamak için yoğun çaba içerisinde olduklarını ifade ederek, Doğanhisar’a bazı müjdeler verdi. Başkan Altay şöyle devam etti: “Birincisi pazar yerinin kamulaştırılması yeni tamamlandı. Projesi için biraz vakte ihtiyaç var. Onu da bugün talimatlandırdık. Hızlıca projelerini yapacağız inşallah. Yıl sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz. Seçimden önce temel atabilirsek bir sözümüzü daha yerine getirmiş oluruz. Meydanla ilgili proje sözümüz yoktu ama prestij caddeden sonra ilçelerimizde meydanları düzenlemek istiyoruz ki, Büyükşehir Yasası’yla birlikte ilçelerimizde bir dönüşümün görünürlüğü daha da artsın. Onunla ilgili de inşallah en kısa sürede süreci başlatıyoruz. Yıl sonuna kadar da tamamlamayı arzu ediyoruz. İtfaiye binasının da bütün işlemleri tamam. Onun da inşallah en kısa sürede başlangıcını yapmayı arzu ediyoruz. Doğanhisar’ımıza bugüne kadar çok önemli hizmetlerde bulunduk, bundan sonra da bulunmaya devam edeceğiz.”

Büyükşehir Yasası’yla birlikte üç temel hedefleri olduğunu bir kez daha vurgulayan Başkan Altay, “Birincisi, altyapısı tamamlanmış ilçeler. Bunun için KOSKİ’miz, Fen İşlerimiz çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Sosyal hayatın yükseldiği ilçelerimiz. Şehir konağımız başta olmak üzere KOMEK’lerimizle hizmet ediyoruz. Tarımsal ve hayvansal üretim yapan vatandaşlarımızın üretimlerinin artırılması. Bununla ilgili de desteklerimiz, fidan, fide desteğimiz, tohum desteğimiz, çiftçi eğitimlerimiz de aralıksız bir şekilde devam edecek” diye konuştu.

“İNŞALLAH SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZI REKOR BİR OYLA CUMHURBAŞKANI OLARAK YENİDEN SEÇECEĞİZ”

Doğanhisar’ın kendilerine bu zamana kadar hep çok yüksek destek verdiğini, yaklaşan seçimlerde de bu desteğin artarak devam edeceğine inandığını kaydeden Başkan Altay, “İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı rekor bir oyla Cumhurbaşkanı olarak yeniden seçeceğiz. Cumhur İttifakı olarak TBMM’de büyük bir çoğunlukla milletimizin temsilini alacağız. Buna inancımız tam. Tesisimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

“DOĞANHİSAR’A DAHA BÜYÜK YATIRIMLARIN GELMESİ ADINA KOŞTURUYORUZ”

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Selman Özboyacı, “Bugüne kadar Doğanhisar’ımız ne kadar Cumhurbaşkanı’mıza, partimize destek verdiyse biz de tabii ki onun karşılığını vermek için gece demeden, gündüz demeden sürekli çalışıyoruz. Doğanhisar’ın bütün ihtiyaçlarıyla alakalı; gerek yerel yönetimlerdeki başkanlarımız, hem Büyükşehir Belediye Başkanımız hem de bizler milletvekilleri olarak sizleri hakkıyla temsil edebilmek adına, sizlerin sorunlarını çözmek adına, Doğanhisar’a daha büyük yatırımların gelmesi adına koşturuyoruz. Bu güzel eserden dolayı emeği geçen herkese, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere teşekkür ediyorum. İnşallah bu tür yatırımların devamı gelecektir” dedi.

“ESER ÜSTÜNE ESER ÜRETEN BİR KADROYUZ”

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, “Şehrin gelişimi bir bütün. Fiziki alt yapının, yapılaşmanın yanında sosyal ve kültürel ihtiyaçların da giderilmesi; bunun için de zemin oluşturulması, bunun için mekanların oluşturulması şehrin sosyal kalkınması açısından önemli. O nedenle bu tesis şehrimize değer katacaktır. Biz kadro olarak, ekip olarak, çalışma arkadaşları olarak taş üstüne taş koyan, eser üstüne eser üreten, laf değil hizmet üreten bir kadroyuz. Bu çok önemli. Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Konya’da hizmet halkalarına, eser ve yatırım halkalarına yeni halkalar eklenmeye devam ediyor. Şehrimizin her bölgesi kalkınıyor, güçleniyor” diye konuştu.

AK Parti Konya İl Başkan Vekili Yaşar Köklü, AK Parti Doğanhisar İlçe Başkanı Fikret Özeralp ve MHP Doğanhisar İlçe Başkanı Reşat Karaarslan’ın da katıldığı programda daha sonra Doğanhisar Gölcük Mesire Alanı ve Dağ Restoranı açılışı yapıldı.

Başkan Altay Doğanhisar ziyareti kapsamında, AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatlarını da ziyaret ederek ilçe esnaflarına hayırlı işler temennisinde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir