Barbaros Özbuğutu, DeBa Ventures’ın 30 Milyon Dolarlık Yeni Fonunu Duyurdu

iyzico’nun muvaffakiyet kıssası ile Türkiye teşebbüs ekosisteminin yakından tanıdığı Barbaros Özbugutu’nun kurucusu olduğu DeBa Ventures, 30 milyon dolarlık yeni fonunu duyurdu. DeBa Ventures, önümüzdeki dört yıl içinde erken basamak teşebbüslere yatırım yapmayı hedefliyor.

Türkiye fintech pazarının yakından tanıdığı Barbaros Özbuğutu, 30 milyon dolar sermeyaye sahip yeni fonunu duyurusunu gerçekleştirdi. Fon, önümüzdeki dört yıl içinde erken basamak teşebbüslere yatırım yapmayı hedefliyor.

Lüksemburg merkezli DeBa Ventures’ın ana odağında erken kademe fintech ve B2B teknoloji teşebbüsleri yer alıyor. Fon, Türkiye başta olmak üzere, coğrafya kısıtlaması olmadan gerçek sorunlar üzerine çalışan yerli ve yabancı teşebbüslere yatırım yapmayı hedefliyor. 

DeBa Ventures’ın General Partner konumu, 1 Mart 2024 tarihi itibariyle, Startup Wise Guys’da yaklaşık beş yıldır misyon yapan ve 2022’den beri 130’dan fazla yerli ve yabancı erken aşama girişime yatırım yapan Günce Önür’e emanet edilecek. 

DeBa Ventures Kurucu Ortak Barbaros Özbuğutu: “Girişimci kökenli fon sayısının artması gerekiyor‘

DeBa Ventures’ın yeni 30 milyon dolarlık fonuyla ilgili olarak şirketin kurucu ortağı olan Barbaros ÖzbugutuGirişimcilik serüvenimde en verimli çalıştığım fonların başında daima girişimcilik yapmış fon yöneticileri vardı. Dünyada teşebbüsçü geçmişli fon sayısının artması gerektiğine inanıyorum. DeBa Ventures’ı kurarken, bu sorumluluğu hissederek harekete geçtik. Girişimcileri odak noktamıza alıp, finansal dayanak sağlamanın ötesinde, liderlik, strateji, uygulama ve zihinsel sıhhat mevzularında kurucuların yanında olmayı hedefliyoruz dedi.

DeBa Ventures General Partner’i Günce Önür:“Girişimcileri merkeze koyan küresel bir yatırım fonuyuz“

Şirketin kuruluş evresinde Barbaros Özbuğutu ile birlikte farklı ekosistemlerdeki örnekleri tahlil ettiklerini belirten DeBa Ventures General Partner’i Günce Önür Amacımız bir venture capital fonunun ötesinde, hem girişimcilik ve exit hem de küresel yatırım deneyimlerimizi harmanlayarak, girişimcilerin kendisini merkeze koyan bir küresel yatırım fonu olmak. Etkin olarak yatırımlara başladığımız bu periyotta erken basamak teşebbüslerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz” şeklinde konuştu.

DeBa Ventures takımı, yatırım yaptıkları erken kademe teşebbüslere yalnızca finansal takviye sunmakla kalmayıp tıpkı vakitte mentorluk, geniş bir yatırımcı ağına erişim ve global genişlemeye rehberlik etme taahhüdünde bulunuyor.

Barbaros Özbugutu’nun iyzico şirketinin PayU tarafından 2019’da satın alınmasının akabinde, FinTech dalında bilhassa sahip olduğu tecrübeler, DeBa Ventures’ın portföy şirketlerine sunduğu kıymeti gösteren değerli bir etken olarak öne çıkıyor. DeBa Ventures grubu, finansal yatırımların yanı sıra girişimcilerin zihinsel sıhhatine odaklanan çeşitli takviye programlarını da paylaşmaya hazırlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*