Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Bahar Dizisi Epilepsi İçin Bak’tı

Bahar Dizisi Epilepsi İçin Bak’tı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Bahar dizisinin yayımlanan son kısmında epilepsi hastalarının toplumsal hayatlarında karşılaştıkları ön yargılara dikkat çekildi

Her salı akşamı izleyicileri Show TV ekranlarında buluşturan MF İmal imzalı Bahar dizisinin, 26 Mart Mor Gün yani Epilepsi Farkındalık Günü’nde yayımlanan kısmında, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin hayata geçirdiği Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına dayanak verildi. Dizide, “Çevresinde epilepsi hastası bireylerin olmasından ön yargıları sebebiyle rahatsızlık duyanların oranı yüzde 60. Sen onlardan olma! #GerçeğiGör” bildirisinin yer aldığı afişler kullanıldı.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği Lideri Prof. Dr. Nerses Bebek, “Ülkemizin sevilerek takip edilen üretimlerinden Bahar dizisinde epilepsi farkındalık iletilerinin yer alması ön yargılarla uğraşımız için çok kıymetli. MF Yapım’a, Bahar dizisi oyuncularına ve tüm takıma epilepsi farkındalığı için verdikleri bu takviyeden ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği, epilepsiyle ilgili toplumdaki ön yargılarla  sekiz yıldır Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyası ile uğraş ediyor. Toplumun her kesitinde farkındalık oluşturmayı hedefleyen kampanya ile ülkemizdeki 1 milyon epilepsili bireyin ön yargılar nedeniyle evlenmekten çalışmaya kadar toplumsal hayatın her alanında yaşadıkları zorluklarla ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir