Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ASKİ, Koçarlı’nın Dört Mahallesini Daha Modern ve Kesintisiz Altyapıya Kavuşturdu

ASKİ, Koçarlı’nın Dört Mahallesini Daha Modern ve Kesintisiz Altyapıya Kavuşturdu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
6 0

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü, Koçarlı merkezden sonra Bıyıklı, Yeniköy, Şenköy ve Dedeköy mahallelerini de uzun ömürlü borularla problemsiz altyapıya kavuştu. Mahallelere 16 kilometrelik çalışma yapılarak Balıkköy İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden daima ve sıkıntısız içme suyu sağlanmaya başlandı. Meselesiz altyapı ve daha kaliteli içme suyuyla ilgili memnuniyetlerini söz eden mahalle muhtarları, kendileri ve mahalleleri ismine Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Bıyıklı Mahallesi Muhtarı, “Daha evvel Bıyıklı ve Yeniköy mahallerinin suyu 12 kilometre öteden Bağarası’ndan getiriliyordu. Yaz aylarında suyumuz azalıyordu. Artık suyla ilgili hiçbir sorun yaşamayacağız. Hasret Liderimize bununla ilgili müracaatta bulunmuştuk, Aydın’dan su bağlandı, Bıyıklı Mahallesi huzura kavuştu. Kendisine hürmetlerimizi sunuyoruz” tabirlerini kullandı.

‘Sudan çok memnunuz’
Yeniköy Mahalle Muhtarı Yüksel Bıçakçı, kendi mahallesine de suyun uzun yıllar evvel yapılan Bağarası sınırından geldiğini hatırlatıp, “Eski su çizgisi özel şahısların topraklarından geçiyordu. Bir arıza olduğunda arızanın yerini bulmakta ve şahsa ilişkin arazi olduğu için müdahale etmekte zorluk yaşıyorduk. Bilhassa mahsul vaktinde büyük badire yaşanıyordu. Bu kederden kurtulduk, rahata kavuştuk. Sudan çok mutluyuz, uzun yıllar badire yaşamayacağız” dedi. Su çizgisinin SCADA sistemi üzerinden her an takip edildiğini belirten Bıçakçı, otomasyon sistemiyle teknolojiden de faydalandıklarını söyledi.

Şenköy Muhtarı Selahattin Cenger, su depolarını cep telefonları üzerinden denetim edebildiklerini belirtip, “Özlem Liderimiz daha evvel sondaj çalışması yaptırarak mahallemize su sağlamıştı. Artık ise daha kesintisiz formda yeni çizgi üzerinden su almaya başladık. Çok memnunuz, kullanacak olduğumuz teknolojiyle de daha rahat edeceğiz. Hasret Liderimize çok teşekkür ederiz” dedi. 

Dedeköy Mahalle Muhtarı Müfit Tülüoğlu ise “İlk günden bu yana ASKİ’den çok lakin çok mutluyuz. Bizlerin memnuniyetini düşündüğü için Liderimiz Hasret Çerçioğlu’na ve ASKİ çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Daha evvel depomuzda şamandıralı sistem kullanıyorduk, ortada arıza yapıyordu. Bu suyun mahallemize verilmesi bizleri çok memnun etti. Otomasyon sistemiyle de büyük bir rahata kavuştuk. Eski sistemde yaşadığımız zahmetlerin hepsi ortadan kalktı. Gelişen teknolojiden faydalanmaya başladık” halinde konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir