Antalya Konyaaltı Sahili’nde Karavanlar tahliye ediliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı ilçe hudutlarında kıyı bandı ve mahalle ortalarında park eden karavanların tahliye süreçlerine başladı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı (UKOME) Genel Şurası Kararı ile Konyaaltı kıyı bandı ve mahalle ortalarında park eden karavanları tahliye etmeye başladı. UKOME kararı ile bölgede karavan park etmenin ve bekleme yapmasının yasak olduğunu belirten tebligatlar geçtiğimiz günlerde karavan sahiplerine ulaştırılmıştı. Karavan sahiplerine 5 gün mühlet verilen tebligatta karavanların kaldırılmaması halinde araçların çekileceği bildirim edilmişti.

SORUNSUZ BİR BİÇİMDE GERÇEKLEŞİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Emniyet Müdürlüğü grupları, verilen mühletin dolması üzerine bugün sabah erken saatlerde harekete geçerek Konyaaltı ilçesi kıyı bandı ve mahalle ortalarında park eden karavanları tahliye etmeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıtası 22 işçi ve alımlı araçlarla karavanları kaldırdı. Birtakım karavan sahipleri de araçlarını kendileri taşımak üzere harekete geçti. Karavan sahipleri tahliye süreçlerini belediye takımlarının yönlendirmelerine uyarak nizamlı ve meselesiz bir formda gerçekleştirdi. Tahliye süreci sırasında sahibi yanında olan karavanlara müdahale edilmezken, sahipsiz karavanlar ise cazibeli yardımıyla kaldırıldı. 

HALKIMIZIN HASSAS OLMASINI İSTİYORUZ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın Sözcüsü Dr. Cem Oğuz etraf ve kent estetiğini muhafaza konusunda kararlı olduklarını belirterek, “Halkımızın da bu mevzuda hassas olması ve kurallara uymasını istiyoruz. Karavan tahliye süreci, Antalya’nın daha pak, sistemli ve hoş bir kent olma amacımız için kıymetli bir adım. Ayrıyeten, kent içinde nizamı sağlama ve trafik akışını kolaylaştırmak içinde bu çalışmayı önemsiyoruz” dedi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*