Antalya Büyükşehir’den 50 bin kişiye aşure ikramı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı münasebetiyle merkez ve 19 ilçede 50 bin şahsa aşure ikramında bulunuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, birlik, beraberlik ve paylaşmanın en çok arttığı Muharrem ayı hasebiyle vatandaşlara aşure ikramında bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı merkez ve Alanya aşevlerinde hazırlanan aşureler Antalya merkez ve 19 ilçesinde bir ay müddetince vatandaşlara dağıtılıyor.

 

KISA MÜDDETTE BİTTİ

Büyükşehir Belediyesi aşure dağıtımları kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde işçiye ve vatandaşlara aşure ikram etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, aşure kazanının başına geçerek, Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve vatandaşlara aşure dağıttı. Bin 500 kişilik aşure kısa vakitte tükendi. Büyükşehir Belediyesi’nin aşure ikramı ayrıyeten, Döşemealtı, Kemer, Korkuteli ve Gündoğmuş ilçelerinde de vatandaşlara ikram edildi.

 

İLÇELERDE DE AŞURE DAĞITILACAK

Aşure ikramları, 4 Ağustos Cuma günü Demre Pazar yerinde, 7 Ağustos Pazartesi günü ASAT’ta, 9 Ağustos Çarşamba günü Muratpaşa Kapalı Yol da, 10 Ağustos Perşembe günü ise Kepez Fevzi Çakmak Pazar yerinde olacak. 11 Ağustos Cuma günü Kaş Pazar yeri, 12 Ağustos Cumartesi günü Finike Kapalı Pazar yeri, 14 Ağustos Pazartesi günü Elmalı Pazar yeri, 15 Ağustos Salı günü Aksu ve Serik Pazar yeri, 18 Ağustos Cuma günü Kumluca Pazar yerinde aşure dağıtımı yapılacak. Aşure ikramı son olarak 19 Ağustos Cumartesi günü de Kepez ANET gerisinde gerçekleşecek. Büyükşehir Belediyesi, Antalya ve ilçelerinde Muharrem ayı müddetinde 50 bin kişilik aşure ikramında bulunmuş olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*