Antalya, 40 ülkeden gastronomi sektörünün temsilcilerini ağırlayacak

ANTALYA, 40 ÜLKEDEN GASTRONOMİ
SEKTÖRÜNÜN TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLAYACAK

ÖĞRENCİ ŞEFLER 3 GÜN BOYUNCA
ANTALYA’DA HÜNERLERİNİ SERGİLEYECEK

Türkiye turizminin başşehri Antalya, gastronomi alanında da dikkat çekmeye devam ediyor. Her sene 15 milyonun üzerinde turist ağırlayan Antalya, bir sefer daha gastronomi dünyasının profesyonellerini ağırlayacak. 40 ülkeden gastronomi bölümünü temsil eden kişi, küme ve firmalar Akdeniz Şefler Kulübü Derneği’nin düzenlediği GastroAntalya’da bir ortaya gelecek.
 
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği ve Kilit Grubu’nun ana sponsor olduğu “Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması 2023” (GastroAntalya) 15-18 Kasım 2023 tarihleri ortasında, Cam Piramit’te 4. kere gerçekleştirilecek. Hazırlıkları tamamlanan ve 40 ülkeden gastronomi profesyonellerini buluşturmayı amaçlayan GastroAntalya, bu sene “Frenk Yemişi” teması ile kapılarını açacak. 15.11.2023 tarihinde açılış merasimi ile start alacak olan tertip, dört gün boyunca gerçekleştirilecek onlarca aktiflik ve aktivite ile Antalya’nın gastronomi destinasyonu olma yolundaki maksatlarına değerli katkılar sunacak.
 
40 ülkeden katılım
 
Dünyanın 40 ülkesinden ve Türkiye’nin dört bir yanından gastronomi temsilcileri, gastronomi kesiminde eser & hizmet üreten firmalar, önde gelen şirketler ve yöneticileri, turizm bölümünün F&B departman yöneticileri, satın alma departman yöneticileri, profesyonel şefler, otel genel müdürleri, gastronomi ve mutfak sanatları akademisyenleri, dünyaca ünlü şef ve gurmeler, üniversite ve lise seviyesinde öğrenci şefler, dernekler, eğitim kurumları, gastronomi ekosistemini oluşturan dalların çalışanlarının katılacağı tertipte workshoplar, sunumlar, paneller, kent standları, hizmet sunumları, eser tadımları, B2B görüşmeler gerçekleştirilecek. 

Hünerlerini sergileyecekler
 
Organizasyonun ana konsepti olan yarışa 400’ün üstünde şef ve şef adayı katılacak. Ferdi Pratik Gençler, Kişisel Pratik Ustalar, Grand Prix Ulusal Ekip ve Kişisel Display Ustalar yarışlarına sahne olacak GastroAntalya, şeflerin ve şef adaylarının hünerlerini sergilemelerine imkan verecek. 

Gastronomi destinasyonu
 
Gastronomi ismine Antalya’da kıymetli bir buluşmaya 4. sefer konut sahipliği yapacaklarını hatırlatan Akdeniz Şefler Kulübü Derneği Lideri Bilal Yüreğir, “GastroAntalya ile Gastronomi dünyasının profesyonellerini ağırlayacağız. Dört gün boyunca gerçekleştirilecek onlarca etkinlikler ile GastroAntalya, Antalya’nın gastronomi destinasyonu olma yolundaki gayelerine hizmet edecek. Antalya turizmin başşehridir lakin ilerleyen yıllarda gastronominin de başşehri olacaktır. GastroAntalya, gastronomi profesyonellerinin dikkatini Antalya’ya çekme konusunda değerli bir rol üstleniyor” dedi.

Açılış Merasimi: 10.00
Tarih: 15.11.2023
 Yer: Cam Piramit – Antalya

GASTROANTALYA AÇILIŞ PROGRAMI (15.11.2023)

10:00 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

Açılış Konuşmaları
– ASKDER Lideri Bilal Yüreğir
– ASKDER Yurt Dışı Lideri Ömer Yalçın
– Anadolu Aşçılar Federasyonu (ANFED) Başkanı Tamer Özkan
– Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek
– Antalya Valisi Hulusi Şahin

11:00 Kurdele kesiti ve yarışmacılar için yarış resmi startı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*