Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Allianz Türkiye, ilk 7 ayda BES fonları getiri sıralamasında birinci oldu

Allianz Türkiye, ilk 7 ayda BES fonları getiri sıralamasında birinci oldu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Bireysel emeklilik alanında yenilikçi hizmetleri ve fon idaresindeki başarılı performansıyla yıllardır fark yaratan Allianz Türkiye, 2023 yılının birinci yedi ayında BES fonları yüklü getiri sıralamasında yüzde 50 getiri oranı ile birinci oldu.

Türkiye iktisadına ve bireylerin tasarruf alışkanlıklarına uzun yıllardır kıymetli katkılar sağlayan Kişisel Emeklilik Sistemi, gelişimini sürdürüyor. Emeklilik Nezaret Merkezi (EGM) datalarına nazaran 2023 yılının birinci yedi ayında 8,2 milyonun üzerinde iştirakçi, sistemin getirdiği cazip fırsatlardan yararlanarak birikim yapmaya devam ediyor. Sistemdeki iştirakçilerin devlet katkısı dahil fon fiyatı ise 587,5 milyar TL’yi aştı.

Son yıllarda Finansal Danışmanlık hizmeti ve başarılı fon idaresi ile isminden kelam ettiren Allianz Türkiye, 2023 yılının birinci yedi ayında EGM datalarına nazaran BES fonları yüklü getiri sıralamasında yüzde 50 getiri oranı ile birinci oldu. Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Ömür ve Emeklilik şirketleri ile kişisel emeklilik alanında faaliyet gösteren Allianz Türkiye’nin devlet katkısı dahil fon fiyatı ise 105 milyar TL’ye ulaştı. Allianz Türkiye, ferdî emeklilik alanında yenilikçi tahlilleriyle yaklaşık 1 milyon iştirakçiye hizmet sunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan, “2023 yılının birinci yedi ayı prestijiyle Ferdi Emeklilik Sistemi’nde yer alan tüm emeklilik yatırım fonlarına ilişkin Emeklilik Nezaret Merkezi (EGM) bilgileri temel alınarak yapılan yüklü ortalama getiri hesabına nazaran, Allianz Türkiye olarak yüzde 50 getiri oranıyla birinci sırada yer alıyoruz. Bu başarıda tüm müşterilerimize Finansal Danışmanlık hizmetimiz kapsamında Allianz Yatırım Komitesi tarafından finansal gelişmelere nazaran güncellenen fon tavsiyeleri iletmemizin de katkısı büyük. Bireysel Emeklilik Sistemi’ni yalnızca çalışma devrinde değil emeklilik devrinde de kıymetli bir yatırım aracı olarak topluma yarar sağlayan bir pozisyonda kıymetlendiriyoruz. Kişisel emeklilik alanında yenilikçi hizmetler sunuyor ve fon idaresi alanındaki başarılı performansımızla yıllardır fark yaratıyoruz. Mevcut iştirakçilerimizin fon büyüklüklerini kendi yanlışsız risk algılarına nazaran değerlendirdikten sonra fon seçimleri ile büyüterek sistemde daha uzun müddetli kalmalarını sağlamaya odaklanıyoruz. Aldığımız aksiyonlar ile sistemde devam eden müşterilerimizin birikimlerinin istikrarlı büyümelerine baktığımızda, stratejimizin ne kadar hakikat olduğunu görüyoruz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir