Aliağa, Satranç Tutkunlarına Ev Sahipliği Yapacak

Aliağa Belediyesi’nin bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı aktiflikleri kapsamında düzenleyeceği  ‘KYME Satranç Turnuvası’ 26-27 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Turnuvaya katılmak isteyen satranç tutkunları müracaatlarını 15-24 Ağustos tarihlerinde www.izmir.tsf.org.tr adresinden yapabilecek.  

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü ile Türkiye Satranç Federasyonu İzmir Vilayet Temsilciliği iş birliğinde Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu’nda organize edilecek turnuva 26 Ağustos 2023 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak. Türkiye’nin farklı kentlerinden Aliağa’ya gelecek yüzlerce satranç tutkunu dereceye girebilmek için kıyasıya bir uğraş sergileyecek. İki gün sürecek turnuvaya Türkiye’nin dört bir yanından atletler katılacak.

8 yaş ve altı kategorisi, 10 yaş altı ve kategorisi ve açık kategori olarak üç farklı kategoride oynanacak turnuvada İsviçre sistemi kullanılacak. Her kategoride turnuva 7 çeşit üzerinde atlet başına 35’+30″ mühletle oynanacak.

Geçerli bir Pasaport ve FIDE ID’si bulunan yabancı atletlerde TSF Sportmen Lisansı koşulu aranmayacak. Turnuvada Swiss Manager yazılımı kullanılacak ve başlangıç sıralaması, atletin en yüksek kuvvet derecesine nazaran yapılacak. Turnuva sonunda kendi kategorilerinde derece alanlar için madalya ve ödül merasimi düzenlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*