Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Aktif Ventures ile KolayBi’ güçlerini birleştirdi

Aktif Ventures ile KolayBi’ güçlerini birleştirdi

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

KolayBi’ hizmet verdiği 100 bin KOBİ müşterisinin finansal süreçlerini kolaylaştırmak için Faal Bank’ın fintech ekosistemi altında faaliyet gösteren API pazaryeri Apilion’un fatura ödeme API’lerini kullanacak. Faal Ventures ise KolayBi’den aldığı ön muhasebe platformu API’si aracılığıyla partnerlerinin ve müşterilerinin finansal süreçlerini kolaylaştıran tahliller sunacak.

Girişim kurucusu olma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Etkin Bank ekosisteminin üyesi Etkin Ventures, küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal verimliliklerini artırmayı amaçlayan teknoloji platformu KolayBi’ ile karşılıklı bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda KOBİ, startup yahut şahıs şirketlerine; ön muhasebe, fatura kesme, gelir-gider idaresi, stok takibi, cari hesap takibi ve şirket idaresi üzere finansal hizmetler sunan KolayBi’, Etkin Bank’ın fintech ekosistemi altında faaliyet gösteren API pazaryeri Apilion’un fatura ödeme API’lerini kullanarak eser portföyüne fatura ödeme hizmetini de ekledi. Aktif Ventures ise KolayBi’nin bulut tabanlı ön muhasebe platformu API’sini kullanarak partnerlerinin müşterilerine e-arşiv ve fatura, e-ihracat, e-irsaliye dokümanlarını düzenleme, masraf idaresi, gelir masraf takibi, cari hesap bakiye ve ekstre takibi, stok idaresi, sipariş idaresi üzere ön muhasebe modüllerini sunacak. KolayBi’ bu iş birliği sayesinde 100 bin KOBİ müşterisinin finansal süreçlerine katkıda bulunmayı hedeflerken; Etkin Ventures, Apilion API pazaryerine ön muhasebe platformu API’sini ekleyerek partnerlerinin ve müşterilerinin dijital dönüşüm süreçlerini kolaylaştıran tahliller sunmayı amaçlıyor.
 

Evsahibioğlu: “KolayBi’ ile gerçekleştirdiğimiz bu karşılıklı iş birliğinden ötürü çok heyecanlıyız”

600’e yakın API servisiyle fintech ekosistemine değerli bir katkı sunduklarını vurgulayan Faal Ventures Genel Müdürü Yasemin Evsahibioğlu, “Aktif Ventures olarak danışanlarımızın gereksinimlerine yönelik birçok kategoride yenilikçi tahliller üretirken, iş iştiraki yaptığımız firmaların süreçlerine ve müşterilerine yönelik kolaylaştırıcı adımlar da atıyoruz. Bu kapsamda Etkin Ventures çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye’nin en güçlü API pazaryeri Apilion’un fatura ödeme işlevlerini, KolayBi’ye açmaktan ve KOBİ’lerin dijital dönüşüm süreçlerine takviye olmaktan memnunluk duyuyoruz. Birebir zamanda bu iş birliği kapsamında KolayBi’nin gelişmiş ön muhasebe platformu API’sini, API pazaryerimize entegre ederek partnerlerimizin müşterilerinin mali süreçlerini daha faal yönetme imkanı sunuyor, her iki tarafın da hizmet yelpazesini genişletiyoruz” dedi.

Rauf Gökhan Boyana“Amacımız tüm işletmelerin işlerini kolaylaştırmak”

KOBİ dikeyinde olan firmalar için bulut tabanlı ön muhasebe ve dijital dönüşüm eserleri geliştirmekte olan KolayBi’ Genel Müdürü Rauf Gökhan Boyana “KolayBi’ye fatura ödeme işlevinin eklenmesini, müşterilerimize daha geniş bir hizmet yelpazesi sunma vizyonu doğrultusunda atılmış kıymetli bir adım olarak kıymetlendiriyoruz. Türkiye’de 100 bine ulaşan müşteri sayımız ve günlük 20 bin civarında faal kullanıcımız bulunuyor. 2017 yılından bu yana ön muhasebeden, mükellef idaresine kadar uzanan KOBİ’lerin işlerini kolaylaştıracak onlarca eser geliştirdik. 2023 yılında Türkiye’de 13 milyar dolarlık e-faturanın kesilmesine aracılık ettik. Faal Ventures ile yaptığımız bu iş birliği ile KolayBi’nin finansal teknoloji platformu olmasına bir adım daha yaklaştığımızı düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir