Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Akfen Yenilenebilir Enerji’nin 2023 Yılı Net Kârı 4.5 Milyar TL Olarak Gerçekleşti

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin 2023 Yılı Net Kârı 4.5 Milyar TL Olarak Gerçekleşti

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Tüm çevresel taahhütlerini yerine getiren şirket, bununla birlikte 126,4 milyon TL’lik karbon emisyon sertifika geliri elde etti.

 Akfen Yenilenebilir Güç Genel Müdürü Mustafa Kemal Güngör, “Geleceğe yönelik gayelerimiz, yenilenebilir güç kapasitemizi daha da artırarak Türkiye’nin sürdürülebilir güç maksatlarına katkıda bulunmak ve küresel güç geçişine öncülük etmektir” sözlerini kullandı.

Türkiye’nin önde gelen yenilenebilir güç şirketlerinden Akfen Yenilenebilir Enerji, 2023 yılı finansal ve operasyonel sonuçlarını duyurdu. 699 MW kurulu güce sahip 53 yenilenebilir güç santrali ile faaliyetlerini muvaffakiyetle sürdüren Akfen Yenilenebilir Enerji’nin 2023 yılında enflasyon muhasebesi standartlarına nazaran hazırlanmış finansal sonuçları kapsamında toplam konsolide net satış gelirleri 4,4 milyar TLolarak gerçekleşti.

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin net periyot kârı ise 2022 yılına nazaran artış göstererek 4,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Bununla birlikte 2023 yılı, şirketin toplam varlıkları 34,6 milyar TL’yeözkaynakları ise 20,4 milyar TL’ye ulaşarak finansal sağlamlığını ve piyasadaki güçlü konumunu pekiştirdiği bir yıl oldu.

126,4 MİLYON TL’LİK KARBON EMİSYON SERTİFİKA SATIŞ GELİRİ

Akfen Yenilenebilir Güç ayrıca 126,4 milyon TL kıymetinde karbon emisyon sertifika satış geliri elde ederek çevresel sürdürülebilirlik istikametinde de kıymetli bir muvaffakiyete imza attı.

Açıklanan finansal sonuçları değerlendiren Akfen Yenilenebilir Güç Genel Müdürü Mustafa Kemal Güngör“2023 yılı, Akfen Yenilenebilir Güç için dönüm noktası oldu. Karlılık, sürdürülebilir büyüme ve çevresel taahhütlerimizi yerine getirme konusunda gösterdiğimiz uğraşlar, kesimdeki önder pozisyonumuzu pekiştirdi. Geleceğe yönelik gayelerimiz, yenilenebilir güç kapasitemizi daha da arttırarak Türkiye’nin sürdürülebilir güç maksatlarına katkıda bulunmak ve küresel güç geçişine öncülük etmektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir