Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Akbank, Afet Bölgesinde Sosyal ve Ekonomik Kalkınmaya Hizmet Ediyor

Akbank, Afet Bölgesinde Sosyal ve Ekonomik Kalkınmaya Hizmet Ediyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Akbank, afet bölgesine yönelik geliştirdiği sürdürülebilir finansman tahlilleri ve toplumsal yatırımlarla kalkınma ve düzgünleşme için çalışıyor. Bu faaliyetlerinde Akbank, gençleri ve bayanları önceliklendiriyor. 

Akbank, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş ve Elbistan merkezli yaşanan sarsıntıların akabinde başlattığı finansal ve toplumsal dayanak çalışmaları ile bölgeye takviyelerini aralıksız sürdürüyor. 11 ili kapsayan afet bölgesine yönelik sunduğu ve alanında birinci olan tahlilleri ve dayanak paketiyle, depremzedelerin finansal ve toplumsal sıhhatleri için çalışıyor. Eşzamanlı olarak yürüttüğü Akbank Hoş Yarınlar Hareketi gençlerin eğitim ve meslek seyahatlerini desteklerken, Akbank Dönüşüm Akademisi çalışmaları ile de başta bayan teşebbüsçüler olmak üzere tüm KOBİ’lerin toplumsal ve finansal gelişimlerine katkı sunuyor.  

 

Türkiye’nin En Geniş Kapsamlı Sürdürülebilir Finans Çerçevesi ile afet bölgesinin yanında 

Akbank, yaşanan afetin akabinde güncellediği Sürdürülebilir Finansman Çerçevesi ile afet bölgesini önceliklendiren toplumsal finansman modellerini hayata geçirdi. Böylelikle bir yıllık süreçte yaklaşık 170 bin Akbanklı KOBİ ve işletme, toplumsal temalı sürdürülebilir finansman tahlillerinden faydalandı. Toplumsal temalı finansman modeliyle Akbank, afet bölgesindeki işletmelerin bu güçlü süreci aşmasında yanlarında yer almaya devam ediyor.

Ayrıca Sürdürülebilir Finansman Çerçevesi kapsamında Akbank, Türkiye’nin birinci toplumsal temalı sendikasyon kredisini de hayata geçirdi. Böylelikle, sarsıntıdan etkilenen Akbanklı işletmelerin dış ticaret süreçlerinin finansmanına 500 milyon dolar kaynak yarattı.

Banka, Akbank Dönüşüm Akademisi ile ise başta bölgedeki bayan teşebbüsçüler ve genç KOBİ’ler olmak üzere KOBİ’lere e-ticaret, e-ihracat, toplumsal medya idaresi ve pazarlama mevzularında eğitim programları sunuyor. Böylelikle girişimcilerin ve KOBİ’lerin işlerini geleceğe taşımalarında yanlarında yer alırken, istihdamın gelişmesi ve bölgenin kalkınmasına da hizmet ediyor.

 

Gençleri önceliklendiren çalışmalara imza atıyor

Akbank, afet sonrası güzelleşme sürecinde gençleri önceliklendirerek onların finansal sıhhatlerine ve toplumsal gereksinimlerine karşılık sunmaya odaklanıyor. Bu kapsamda sarsıntılardan etkilenen yaklaşık 16 bin genç, ‘Üniversiteli Akbanklı’ programına katılarak finansal tahlillerden yararlandı.

Aynı vakitte Banka, Akbank Hoş Yarınlar Hareketi ile gençlerin düzgünlük halini ve toplumsal gereksinimlerini destekliyor. Onlara teknoloji, sanat ve toplumsal yetkinlikler alanında yeni maharetler kazanabilecekleri tecrübe alanları sunuyor. Böylelikle gençlerin geleceğin mesleklerine hazırlanmalarında rol alıyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğinde yürütülen bu çalışmalarla, bir yıllık süreçte afet bölgesindeki 5 vilayette 10 bin gence ulaşılması hedefleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir